Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Powstaje Społeczna Rada Sportu. To organ doradczy prezydenta

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Kilkudziesięciu społeczników, działaczy i sportowców wzięło udział w piątkowym spotkaniu organizacyjnym Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie. Pierwsze posiedzenie rady planowane jest na styczeń.

Spotkanie w Urban Lab zgromadziło blisko 50 osób związanych z miejskim sportem. Wśród nich byli m.in. Rafał Wilk – mistrz paraolimpijski w kolarstwie ręcznym i były żużlowiec, Krzysztof Ignaczak – mistrz świata i Europy w siatkówce, a także sportowcy, działacze i społecznicy, reprezentujący różne dyscypliny sportu. Podczas spotkania omówiono zasady, na jakich ma działać rada.

Prezydent Konrad Fijołek podkreślił, że w jego modelu zarządzania miastem współpraca ze społecznością odgrywa ważną rolę. – Tak robi się w największych miastach na świecie, każdy zdaje sobie dzisiaj sprawę, że do procesu kierowania miastem trzeba włączyć lokalną społeczność i czerpać z jej wiedzy. Dlatego zdecydowałem się zrobić to na szeroką skalę, w wielu dziedzinach, także w sporcie – zaznaczył.

Po latach inwestycji w infrastrukturę, nadszedł czas na poprawę jakości życia w mieście.
Reklama
– Pod względem infrastruktury Rzeszów nadrobił zaległości, teraz czas, aby tę nową infrastrukturę wykorzystać dla mieszkańców. Sport w każdej formie odgrywa tutaj kluczową rolę. A więc zadania rady będą niezwykle istotne. Spraw jest bardzo dużo, począwszy właśnie od infrastruktury, po fundusze na sport – dodał prezydent.

Społeczna Rada Sportu zostanie powołana jeszcze w tym roku. Uczestnicy spotkania w Urban Lab podpisali deklaracje członkostwa w nowym organie. Następnie wybiorą spośród siebie reprezentujący ich zarząd. Decyzje mają być jednak podejmowane przez całą radę, która ma spotykać się w pełnym składzie minimum dwa razy w roku. Częściej będzie zbierał się zarząd. W razie potrzeby spotkania będą odbywały się on-line.

Działania rady mają pomóc także w aktywizacji dzieci, które w związku z pandemią zostały dodatkowo narażone na brak ruchu, a czas spędzają głównie przed ekranem komputera czy smartfona.
Rada sportu będzie kolejnym tego typu organem powołanym w tym roku przez władze miasta, po Społecznej Radzie Kultury.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Rzeszów

Bezpłatne porady prawne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

RZESZÓW. Akcja prowadzona jest w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”.

Rzeszów

Nowa ulica i nowy park w Rzeszowie

RZESZÓW. Na osiedlu Mieszka I będzie ulica Wrzesława Romańczuka. Z kolei teren zielony w centrum Rzeszowa zyska nazwę „Park im. Prof. Józefa Szajny”.

Rzeszów

Dwie linie MPK do likwidacji

RZESZÓW. Od 1 marca 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie likwiduje dwie linie autobusowe – nr 56 i 60.

Rzeszów

Tragedia w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Aresztant zabił funkcjonariuszkę

RZESZÓW. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 39-letniej funkcjonariuszki Służby Więziennej. Kobieta została zabita przez aresztanta w trakcie konsultacji psychologicznej.

Reklama