Rzeszów - Piątek, 06.06.2025
Reklama

Przebudowa sieci kanalizacyjnej bez rozkopywania jezdni. MPWiK zakończyło inwestycję przy ul. Hetmańskiej i Lenartowicza

Dodano:

fot. MPWiK Rzeszów
fot. MPWiK Rzeszów
RZESZÓW. Zakończyły się prace związane z wymianą rur kanalizacyjnych przy ul. Hetmańskiej i Lenartowicza. Dzięki zastosowanej technologii nie trzeba było rozkopywać jezdni na przeważających odcinkach.

MPWiK Rzeszów przez cztery ostatnie miesiące modernizował instalację sanitarną przy ul. Hetmańskiej oraz Lenartowicza. Pod ulicą Hetmańską zastosowano metodę przeciskania przez podłoże nowej rury kanalizacyjnej. Podobnie pod częścią ulicy Lenartowicza wykorzystano technologię, dzięki której nie trzeba było rozkopywać jezdni (poza 80 metrami), co wiązałoby się z poważnymi utrudnieniami drogowymi oraz ze znacznym wydłużeniem prac.

Przebudowa sieci kanalizacyjnej była konieczna. Sieć jest coraz bardziej obciążona, a instalacja była stara. Chodziło także o to, by odciążyć i usprawnić działanie przepompowni przy ul. Hetmańskiej. Jej wydolność osiągała już maksymalne poziomy, co groziło przeciążeniami i awarią.

Podczas prac w rejonie ul. Hetmańskiej i Lenartowicza pod powierzchnią umieszczono prawie 500 metrów bieżących nowych rur kanalizacyjnych. Koszt inwestycji wyniósł około 1,2 mln zł.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Reklama