Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Przebudowa zatok autobusowych. Utrudnienia w ruchu

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z pracami związanymi z przebudową zatok autobusowych, w ciągu najbliższych tygodni na ul. Lwowskiej i ul. Leszka Czarnego wystąpią utrudnienia w ruchu.

W Rzeszowie trwa III i IV etap modernizacji przystanków komunikacji miejskiej. W ramach inwestycji przebudowanych zostanie łącznie ponad 130 przystanków. W dwóch pierwszych, które zostały już zrealizowane wymieniono 176 wiat.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, przez najbliższe dwa tygodnie na ul. Lwowskiej prowadzone będą roboty związane z wykonaniem warstw konstrukcyjnych zatok autobusowych w rejonie szpitala. Droga na długości zatok będzie zwężona do jednego pasa.

Prace związane z przebudową zatok będą również prowadzone na ul. Leszka Czarnego. Do jednego pasa zwężona będzie droga na długości zatok Czarnego / Anny Jagiellonki oraz Leszka Czarnego / Litewska. Tutaj utrudnienia mogą potrwać do końca września.

Prace w ramach III i IV etapu przebudowy przystanków potrwają do 2023 roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radny wskazuje 7 zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowego regulaminu ogródków letnich

RZESZÓW. Z nowym regulaminem nie zgadza się Witold Walawender, radny Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Powstaje projekt drogi łączącej ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Będzie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Przetarg na wykonanie połączenia ul. Kopisto z ul. Wierzbową ruszy dopiero w przyszłym roku.

Rzeszów

Pracownicy PRz mają pomysł na poprawę punktualności autobusów miejskich

RZESZÓW. O szczegółach pomysłu dowiemy się w trakcie seminarium „Rozwój systemów transportowych Rzeszowa”.

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

W marcu br. ma ruszyć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Wody Polskie informują, że przedsięwzięcie znajduje się obecnie w fazie przygotowania do realizacji.

Rzeszów

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

RZESZÓW. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

RZESZÓW. Placówka będzie finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Reklama