Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

Dodano: 10.05.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Unieważniono przetarg na roboty budowlane polegające na budowie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena. Zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą. Docelowo prace miały potrwać do końca sierpnia.

Obecnie na skrzyżowaniu ww. ulic znajdują się światła kierunkowe. Miejski Zarząd Dróg w ramach przetargu planuje m.in. wykonanie prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena oraz:
 
  • przebudowę zatoki autobusowej na ul. Szopena;
  • remont nawierzchni ulicy Słowackiego w niezbędnym zakresie;
  • rozbudowę chodników;
  • przebudowę zjazdu do Filharmonii od strony ul. Słowackiego;
  • wycinkę drzew kolidujących z przedmiotową inwestycją;
  • przebudowę sygnalizacji świetlnej z dostosowaniem do nowej geometrii skrzyżowania;

Przetarg ruszył 26 marca, natomiast otwarcie ofert wykonawców odbyło się 17 kwietnia. Jedynym wykonawcą, zainteresowanym wykonaniem inwestycji, była firma Strabag z ofertą na 2,4 mln zł.
Reklama

Niestety kwotą jaką zaproponowała firma okazała się dwukrotnie wyższa od założeń finansowych miasta, które zostały ustalone na 1,2 mln zł, w związku z czym przetarg unieważniono

„Przetarg zostanie powtórzony w tym samym miesiącu” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Biorąc pod uwagę krótki czas realizacji inwestycji oraz opóźnienia zaistniałe w wyniku ww. działań, pierwotny termin zakończenia inwestycji (30 sierpień) najprawdopodobniej zostanie wydłużony.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wirtualny spacer po Rzeszowie bezpłatnie z okazji Święta Paniagi

RZESZÓW. Z okazji Święta Paniagi, dzięki aplikacji City Talks będzie można bezpłatnie odbyć wirtualne spacery po Rzeszowie.

Rzeszów

Przystanek Rzeszów Zachodni od czerwca dostępny dla pasażerów

RZESZÓW. Zakończył się montaż trzech kolejowych mostów nad Aleją Wyzwolenia. W czerwcu podróżni skorzystają z nowego przystanku Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

W święta poczekalnia na Dworcu Lokalnym czynna krócej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że okresie świątecznym, tj, w dniach 20.04 – 22.04.19 r. poczekalnia na Dworcu Lokalnym przy ul. Towarnickiego będzie czynna wyłącznie w godz. 06:00 –...

Rzeszów

Międzynarodowy sukces studentów Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Studenci Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej odnieśli kolejny światowy sukces. Tym razem przywieźli pięć srebrnych medali z zawodów w USA.

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie PRZESTRZEŃ Kwadratowa dla mieszkańców? Trwa głosowanie

Fundacja Rzeszowska mobilizuje Rzeszowian do głosowania na kwadratową PRZESTRZEŃ, która w wakacje mogłaby pojawić się w naszym mieście.

Rzeszów

Pokaz nowoczesnych technologii na Politechnice Rzeszowskiej. Będą m.in. warsztaty, symulatory i e-hulajnogi

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się 16 kwietnia od godz. 11:00 do godz. 17:00.

Rzeszów

Świąteczne kursy autobusów i dodatkowy przystanek dla linii nr 2 i 47

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie podał informacje o kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

Ponad 2 tys. motocyklistów przywitało wiosnę w Rzeszowie

RZESZÓW. Ponad 2 tysiące motocyklistów zjechało do Rzeszowa na VIII Motocyklowe Topienie Marzanny.

Reklama