Rzeszów - Poniedziałek, 07.07.2025
Reklama

Rozbudowa infrastruktury sportowej przy VIII LO w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwa boiska [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja: UM Rzeszowa
Wizualizacja: UM Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową infrastruktury sportowej przy VIII LO na ul. Wyspiańskiego. Ratusz opublikował wizualizacje obiektu.

W ramach zadania powstaną dwa boiska wielofunkcyjne: jedno o wymiarach 40 na 20 metrów przeznaczone do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i unihokeja jak też i tenisa ziemnego, koszykówkę i siatkową, a drugie do gry w siatkówkę i w tenisa ziemnego.

W planach jest również budowa obiektów lekkoatletycznych wraz z wyposażeniem: 3-torowej bieżni prostej o nawierzchni poliuretanowej i długości całkowitej 80 m (strefa startu 3 m + dystans biegu 60 m + strefa wyhamowania 17 m). Jeden z torów tej bieżni będzie przystosowany do skoku w dal. Ponadto powstanie także rzutnia do pchnięcia kulą a także siłownia plenerowa.

Reklama

- Zakres inwestycji, która będzie wykonana przy ul. Wyspiańskiego, na terenie VIII LO był ustalany wspólnie z dyrekcją i pracownikami szkoły. Przygotowując zadanie uwzględniono także zapotrzebowanie mieszkańców osiedla Króla Augusta, gdzie znajduje się szkoła, a także osiedli sąsiednich – Kmity i Pułaskiego na tereny służące sportowi – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Wybrana firma będzie miała siedem miesięcy od daty podpisania umowy na opracowanie dokumentacji i wybudowanie infrastruktury sportowej przy VIII LO w Rzeszowie.

To zadanie jest dofinansowane kwotą miliona zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2024”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto decyduje się na sprzedaż ponad 110 letniej kamienicy

RZESZÓW. Koszt jej przebudowy jest za duży dla miasta, choć początkowo planowano jej remont.

Rzeszów

Zlikwidowano nielegalną wytwórnie tytoniu. Zatrzymano dwóch rzeszowiaków

RZESZÓW. Trzy osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego.

Rzeszów

W Rzeszowie rozmawiano o budowie drogi S19 na odcinku Rzeszów-Babica

RZESZÓW. Ogłoszenie przetargu na realizację planowane jest w III kwartale br.

Rzeszów

Motocykl promujący Rzeszów znajdzie się w nowojorskim salonie Harleya-Davidsona

RZESZÓW. Oficjalna premiera motocykla będzie miała miejsce 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City.

Rzeszów

Negatywna opinia wojewody ws. przyłączenia do Rzeszowa ośmiu sołectw

RZESZÓW. Wojewoda podkarpacki na konferencji prasowej poinformowała o opinii wydanej względem poszerzenia granic Rzeszowa.

Rzeszów

Ratusz wciąż ma problemy ze znalezieniem wykonawcy remontu kładki nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Ratusz ponownie unieważnia przetarg związany z remontem okrągłej kładki nad al. Piłsudskiego.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z dwoma firmami. Będą kolejne programy stażowe

RZESZÓW. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka SA to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem na rynku chemii budowlanej.

Reklama