Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Rozbudowa szkoły na Staromieściu postępuje zgodnie z harmonogramem

Dodano: 08.02.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 na osiedlu Staromieście. Inwestycję realizuje rzeszowska firma Bimat. Zadanie o wartości ponad 17,5 mln zł ma zakończyć się w czerwcu 2024 roku.

Rozbudowa szkoły i przedszkola na osiedlu Staromieście przebiega zgodnie z harmonogramem. - Prace są prowadzone w dobrym tempie... Obecnie trwa m.in. zbrojenie i szalowanie płyty fundamentowej oraz szalowanie ścian fundamentowych. Przebudowywane i budowane są także instalacje podziemne - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Inwestycja będzie składała się z trzech elementów. W ramach pierwszego z nich przebudowany zostanie istniejący budynek szkolny – zmieni się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstanie również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugi element zakłada budowę nowej, trzykondygnacyjnej części  szkolno-przedszkolnej, która będzie połączona z istniejącym budynkiem. Na kondygnacji 0 powstanie szkolna świetlica, sanitariaty, sekretariat i gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne, pracownię fizyko – chemiczną. Kondygnację -1 zajmie szatnia dla około 310 uczniów. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.
Reklama
Na kondygnacji + 1 części szkolno-przedszkolnej będą pomieszczenia przedszkola. Oddziałów przedszkolnych będzie pięć (każdy dla 25 dzieci). Z sal przedszkolnych będzie bezpośredni dostęp do sanitariatów. Na tej kondygnacji będą m.in. także dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzeci element to budowa nowej hali sportowej z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią. Hala będzie spełniać wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajdować się będą także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.
- Rozbudowa szkoły i przedszkola na rzeszowskim Staromieściu była bardzo pilnym zadaniem. Osiedle mocno się rozbudowuje, powstają kolejne budynki, przybywa mieszkańców, dlatego też inwestycja została wpisana na listę pilnych miejskich zadań. Umowę z wykonawcą podpisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku i budowa od razu rozpoczęła się – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na czerwiec 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza

RZESZÓW. Od poniedziałku, 24 maja, zmieniła się lokalizacja przystanku przy ul. Langiewicza w Rzeszowie.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Do piątku 28 maja mogą potrwać utrudnienia na ul. Wierzbowej w Rzeszowie, w rejonie skrzyżowania z ul. Warzywną.

Rzeszów

Konrad Fijołek obiecał wdrożenie "pakietu dla rowerzystów"

​RZESZÓW. Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, zobowiązał się do realizacji pomysłów na rzecz poprawy infrastruktury rowerowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Gromskiego w Rzeszowie. Nie żyje 61-letnia kobieta

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, na skrzyżowaniu ulic Gromskiego i Krogulskiego w Rzeszowie.  W zderzeniu forda z audi ranne zostały cztery osoby. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają...

Rzeszów

Kiermasz z okazji Dnia Matki w CH Plaza

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 22 maja centrum handlowe Plaza wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, organizują kiermasz z okazji Dnia Matki.

Rzeszów

Narodowy Spis Powszechny 2021. Punkty spisowe podczas meczów na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Punkty będą otwarte podczas meczów piłkarskich.

Rzeszów

Samochód potrącił 35-latka na hulajnodze elektrycznej

RZESZÓW. 35-letni mieszkaniec Rzeszowa kierujący hulajnogą elektryczną, został potrącony na przejeździe dla rowerów, przez seata. Poszkodowany trafił do szpitala.

Rzeszów

W weekend zlot foodtrucków w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższy weekend na skwerze Millenium Hall znów zaparkują ciężarówki z jedzeniem. 

Reklama