Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Ruszył przetarg na modernizację ul. Grunwaldzkiej

Dodano: 24.01.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto poszukuje wykonawcy, który zajmie się przebudową ul. Grunwaldzkiej. Zanim jednak do przebudowy dojdzie, na teren inwestycji wejdą archeolodzy, podobnie jak to miało miejsce w przypadku remontu ul. Kościuszki i 3 Maja.

Jeżeli miastu uda się wszystko rozstrzygnąć już w pierwszym przetargu, to zmodernizowaną wersją ul. Grunwaldzkiej, mieszkańcy Rzeszowa przejdą po 31 lipca 2021 roku, gdyż właśnie do tego dnia wykonawca ma obowiązek zakończyć wszystkie prace.

Podobnie jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, zanim rozpocznie się przebudowa, swoje prace rozpoczną archeolodzy z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzką wejdą najprawdopodobniej już w marcu.

Zgodnie z założeniami na ok. 247 metrowym odcinku znajdą się płyty kamienne zamiast obecnej nawierzchni. Zrewitalizowany zostanie również plac przed Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Oferty wykonawców, zainteresowanych realizacją przetargu, poznamy 25 lutego br. Na inwestycje miasto Rzeszów chce przeznaczyć ok. 4 mln zł.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W niedzielę dezynfekcja i płukanie sieci wodociągowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Nadmiar chloru z wody, który będzie utrzymywał się do dnia następnego, można usunąć przez jej odstanie lub przegotowanie.

Rzeszów

O polityce i biznesie w Jasionce

RZESZÓW. Ideą przyświecającą forum jest zbliżenie państw Bałkanów Zachodnich do Unii Europejskiej.

Rzeszów

Kanadyjczyk zamyka skład Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Nowy przyjmujący związał się z klubem rocznym kontraktem. 

Rzeszów

Mobilne laboratorium fizyczne przejedzie ulicami Rzeszowa

RZESZÓW. W mobilnym laboratorium będą się odbywały warsztatu dla dzieci i młodzieży.

Rzeszów

Bilety MPK będą droższe. Nowe ceny mogą wejść w życie już w sierpniu

RZESZÓW. Cena normalnego biletu jednoprzejazdowego ma wzrosnąć z 3 do 3,60 zł.

Rzeszów

Ukryli narkotyki w zbiorniku paliwa. Zatrzymano czterech mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. W zbiornikach paliwa znaleziono substancje o nazwie 3 MMC.

Rzeszów

Stephane Antiga rozpoczyna z "wysokiego C". Pożegnał dziewięć zawodniczek

RZESZÓW. Klub pożegnał się z Helene Rousseaux, Mają Tokarską, Barbarą Zakościelną, Petyą Barakovą, Agatą Sawicką, Dorotą Medyńską, Agnieszką Rabką, Kingą Hatalą, Evą Yanevą

Rzeszów

Ruszył kolejny przetarg na projekt rozbudowy ronda Pobitno

RZESZÓW. Zgodnie z wytycznymi, dokumentacja powinna być gotowa 31 maja 2020 roku.

Reklama