Rzeszów - Piątek, 03.07.2026
Reklama

Rzeszów ma coraz więcej mieszkańców

Dodano: 07.10.2020 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Wg najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Statystyczny w Rzeszowie, stolica innowacji stale zwiększa liczbę mieszkańców. Z kolei w województwie podkarpackim liczba ludności zmalała.

O 1,9 tys. osób wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa w stosunku do roku ubiegłego. Na koniec pierwszego półrocza 2020 roku, stolica województwa podkarpackiego liczyła 196,8 tys. mieszkańców.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy br. w Rzeszowie zawarto 189 małżeństw, zanotowano 1,1 tys. urodzeń i 841 zgonów. W Rzeszowie po raz kolejny odnotowano najwyższy przyrost naturalny ze wszystkich miast wojewódzkich (2,6 na 1 tys. ludności). 

Jeśli chodzi o Podkarpacie, liczba ludności zmalała. Na koniec czerwca 2020 roku nasze województwo liczyło 2 mln 126 tys. mieszkańców, tj. o 1,6 tys. osób mniej niż w poprzednim roku.  

Z powodu pandemii i związanych z nią obostrzeń na Podkarpaciu znacznie spadła liczba zawartych małżeństw. Mniej było również urodzeń i zgonów.

W okresie pierwszych 6 miesięcy br. w naszym województwie zawarto 1,9 tys. małżeństw oraz zanotowano 9,8 tys. urodzeń żywych. Zgonów natomiast było 10,1 tys. Przyrost naturalny wyniósł minus 0,2 na 1 tys. mieszkańców.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Rzeszów

Mateusz Masłowski i Dawid Dryja opuszczają szeregi Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Dawid Dryja z Asseco Resovią związany był od 2011 roku. Masłowski z Resovią związany był od początku swojej przygody z siatkówką.

Rzeszów

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

RZESZÓW. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Rzeszów

Radni PiS chcą całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich

RZESZÓW. Radni proponują m.in. zintegrowanie jej z kartą miejską oraz całorocznego funkcjonowania.

Rzeszów

250 tys. zł za wykonanie przejścia dla pieszych w rejonie C.H. Nowy Świat

RZESZÓW. Aktualnie na ul. Krakowskiej znajduje się oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Początek rekrutacji na Uniwersytet Rzeszowski już 13 maja. Przygotowano ponad 9 tys. miejsc

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski przygotował 6131 miejsc na studiach stacjonarnych i 3190 na studiach niestacjonarnych.

Rzeszów

Jedna z rzeszowskich szkół podpisała umowę z Elektrociepłownią PGE przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. ZSEo jako jedyna szkoła w Rzeszowie kształci w zawodzie technik energetyk oraz technik systemów i urządzeń energetyki odnawialnej.

Rzeszów

Żywa legenda Asseco Resovii Rzeszów kończy karierę

RZESZÓW. Łukasz Perłowski, żywa legenda zespołu Asseco Resovii Rzeszów zakończył sportową karierę.

Reklama