Rzeszów - Poniedziałek, 06.07.2026
Reklama

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

XXI Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu odbyły się w dniach 8-10 listopada w Będzinie. W trzydniowych zawodach wzięło udział setki zawodników z najlepszych polskich klubów jak również goście z zagranicy. Startujący w mistrzostwach Mł.asp. Damian Grendys, trenujący w rzeszowskiej akademii Ralph Gracie Poland, został mistrzem Polski w kategorii Master 2 niebieskie pasy 94,3 kg.

To nie jedyny sukces sportowy na koncie rzeszowskiego policjanta. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowcy w brazylijskim Jiu-jitsu, które odbyły się 7 czerwca 2025 roku, zdobył mistrzostwo Master 1 oraz vice-mistrzostwo Master 2 w kategorii niebieskich pasów 94,3kg.

Reklama

Mł.asp. Damian Grendys rozpoczął pracę w Policji w 2014 roku. Brazylijskie Jiu-jitsu trenuje od 3 lat pod okiem trenera Wojciecha Bąka, który jest Mistrzem Świata z Los Angeles z 2013 roku oraz Vice Mistrzem Świata z Abu Dhabi z 2022 roku, jak również brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Paryżu w 2023 roku.

Damian Grendys pracuje również jako instruktor w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, gdzie prowadzi szkolenia podczas ,których przekazuje swoje umiejętności innym funkcjonariuszom. Szkoli także uczniów szkół ponadpodstawowych w klasach o profilu mundurowym, gdzie wspólnie z asp. Jakubem Jóźwiakiem prowadzą zajęcia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Rzeszów

Z terenu Olszynek zniknie bar i park linowy. Mieszkańcy skarżyli się na hałas

RZESZÓW. Władze miasta reagują na skargi mieszkańców ul. Szopena i likwidują jeden z barów na Olszynkach.

Reklama