Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z al. Okulickiego do przebudowy
Dodano: 04.08.2021 r.
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na przebudowę skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego. Miasto zarezerwowało na ten cel ponad 9 mln zł. Inwestycja ma być dofinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Rozbudowa skrzyżowania będzie polegała na budowie nowych pasów dla prawoskrętów. Przebudowane zostaną ścieżki rowerowe i chodniki, a także zatoki autobusowe znajdujące się w obrębie skrzyżowania.
Inwestycja obejmuje swym zakresem również przebudowę: oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, przepustów, odwodnienia ulicznego oraz infrastruktury kolidującej z projektowanym układem drogowym.
W ramach zadania, zmodernizowane zostanie także skrzyżowanie al. Wyzwolenia – ul. Osmeckiego. Ma tam powstać sygnalizacja świetlna.
Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 26 sierpnia br. Wykonawca będzie miał 11 miesięcy od podpisania umowy na realizację zadania.
RZESZÓW. Zawodnicy sekcji skoków do wody ZKS Stal Rzeszów wrócili w niedzielę z rozgrywanych w dn. 18-23.03.2019 w Kijowie Otwartych Mistrzostwach Ukrainy.
RZESZÓW. Ratusz w porozumieniu z władzami miasta Łańcuta planuje od maja wprowadzić linię kursujacą pomiędzy miastami. Wstępnie mają to być dwa kursy dziennie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz