Rzeszów - Wtorek, 06.05.2025
Reklama

Strajk kobiet. Dziś kolejny protest w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. „Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia” – pod takim hasłem dziś w Rzeszowie odbędzie się kolejny protest przeciwników orzeczenia TK ws. aborcji. Po godz. 17:00 należy spodziewać się utrudnień w centrum miasta.

Na piątek, 30 października w całej Polsce zapowiadane są manifestacje przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W Rzeszowie protestujący zbiorą się o godz. 17:00 pod Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. „Zbierzcie ze sobą garnki, bębny, pokrywki by zrobić hałas” - zachęcają na stronie wydarzenia organizatorzy protestu, jednocześnie przypominając uczestnikom o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznego dystansu.  

Póki co, organizatorzy nie ujawnili szczegółów dzisiejszej manifestacji w stolicy Podkarpacia, jednak można się spodziewać, że przybierze ona kształt podobny do wcześniejszych akcji.  Wiadomo, że protest odbędzie się w dwóch formach: samochodowej i pieszej.
 
Reklama
Protestujący kierowcy mają blokować centrum miasta poprzez wolny przejazd od ronda Dmowskiego, przez ulicę Cieplińskiego, do ronda Pakosława w rejonie Outletu Grafiica. Z kolei piesi, najprawdopodobniej wyruszą spod Pomnika Czynu Rewolucyjnego i „przespacerują się” przez centrum miasta.

W poprzednich dniach protestujący podczas „spaceru” przez miasto, zatrzymywali się m.in. pod siedzibą Kurii Diecezjalnej przy ul. Zamkowej, pod biurem poselskim Grzegorza Brauna przy ul. Słowackiego czy siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

List wsparcia Tadeusza Ferenca do prezydenta Gdańska

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wysyła list wsparcia do Pawła Adamowicza.

Rzeszów

Mając 2 promile dojechał z Rzeszowa do Sanoka. Wpadł, bo nie zatrzymał się przed znakiem „Stop”

RZESZÓW. 26-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia.

Rzeszów

Dwóch studentów rzeszowskich uczelni nagrodzonych przez Polską Agencje Kosmiczną

RZESZÓW. Znamy wyniki konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja publiczności w hali Podpromie

RZESZÓW. W dniu wczorajszym zmagania siatkarek Developresu oglądało ponad 3 tysiące osób.

Rzeszów

5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o kradzież z marketu budowlanego

RZESZÓW. Policji w ujęciu sprawców pomogły kamery monitoringu.

Rzeszów

27. Finał WOŚP. W Rzeszowie zebrano już ponad 318 tys. zł

RZESZÓW. Aktualnie podczas 27. Finału WOŚP uzbierano 88 569 548 zł.

Rzeszów

Linia nr 48 pojedzie do Matysówki

RZESZÓW. Od 12 stycznia trasa linii zostaje wydłużona do Matysówki.

Rzeszów

Centrum Medyczne Medyk dołącza do 27. Finału WOŚP. Będą m.in. kursy pierwszej pomocy

RZESZÓW. Seniorzy będą mogli skorzystać z porad na temat zdrowia.

Reklama