Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Święto Wojska Polskiego i piknik wojskowy w Rzeszowie

Dodano: 12.08.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. „Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Z tej okazji w pięciu podkarpackich miastach, w tym m.in. w Rzeszowie odbędą się pikniki wojskowe.

Święto Wojska Polskiego w Rzeszowie rozpocznie o godz. 9:00 uroczystą mszą w intencji Ojczyzny i żołnierzy Wojska Polskiego w Kościele Garnizonowym. O godz. 11:00 odbędzie się uroczysty apel przed pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego.

Na godz. 13:00 zaplanowano piknik wojskowy w Parku Jedności Polonii z Macierzą przy al. Łukasza Cieplińskiego i ul. Pułaskiego. Oprócz pokazu sprzętu wojskowego i poczęstunku żołnierską grochówką na uczestników czekać będzie wiele atrakcji.

Podczas pikniku działał będzie również mobilny punkt, w którym zainteresowani uzyskają informację m.in. o nowym rodzaju służby – dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie będą kręcić zdjęcia do nowego filmu Łukasza Roga

RZESZÓW. Film zatytułowany Rage of Stars" ma być ogromnym przedsięwzięciem, z międzynarodową obsadą i kilkumilionowym budżetem. 

Rzeszów

Zakończono budowę nowego boiska na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Trawiaste, ogólnodostępne boisko powstało przy ul. Stadionowej w Rzeszowie.

Rzeszów

Ruszają Igrzyska Europejskie 2023. Rzeszów będzie gościł skoczków do wody

RZESZÓW. W czwartek 22 czerwca na pływalni przy ul. Matuszczaka rozpoczną się zmagania uczestników tegorocznych Igrzysk Europejskich. Rzeszowski obiekt będzie gościł skoczków do wody.

Rzeszów

"Atrakcje na wakacje" w Rzeszowie. Aż 350 wydarzeń w sezonie letnim

RZESZÓW. Poznaliśmy szczegóły wakacyjnej oferty wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i sportowych w Rzeszowie w ramach akcji „Atrakcje na wakacje”. W tym roku przygotowano aż 350 propozycji dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Zderzenie czterech samochodów w centrum Rzeszowa. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Sprawczyni wypadku była pijana, miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Połączenie ulic Warszawskiej i Krakowskiej. Ruszył przetarg na opracowanie PFU

RZESZÓW. Otwarcie ofert zostało zaplanowane na 17 lipca. Latem tego roku wykonawca ma zostać wybrany.

Rzeszów

ZTM wymienia biletomaty w 20 autobusach

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie rozpoczął wymianę czytników w kilkudziesięciu biletomatach znajdujących się w autobusach.

Rzeszów

Miasto przyznało stypendia najzdolniejszym młodym artystom

RZESZÓW. 48 młodych artystów otrzymało stypendia Prezydenta Miasta Rzeszowa w zakresie twórczości artystycznej. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Teatrze Maska.

Reklama