Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Szkoła na Staromieściu będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

Dodano:

fot. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Biuro Prasowe Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W przyszłym roku rozpocznie się rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 przy ul. Skrajnej. Powstanie nowa część budynku oraz hala sportowa. Prace potrwają dwa lata.

– Szkoła Podstawowa nr 13 na os. Staromieście wymaga rozbudowy i unowocześnienia. Rozmawiałem o tym z mieszkańcami osiedla w trakcie trwania kampanii wyborczej. Zapewniłem wtedy, że rozbudowa obiektu i budowa nowoczesnej hali sportowej będzie jednym z priorytetów mojej polityki. Dlatego też w projekcie przyszłorocznego budżetu, na mój wniosek, znalazły się pieniądze, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji – informuje prezydent Konrad Fijołek.

Inwestycja składała się będzie z trzech elementów. Pierwszy z nich to przebudowa istniejącego budynku szkolnego, która będzie polegać m.in. na zmianie układu wewnętrznego części pomieszczeń zaplecza kuchni na poziomie -1 i wprowadzeniu dodatkowego zewnętrznego wejścia technicznego na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Drugim z elementów inwestycji będzie budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączonej z istniejącym budynkiem. Na parterze zaprojektowano świetlicę szkolną, sekretariat, gabinet dyrektora, dwie sale lekcyjne i pracownię fizyko-chemiczną. Na poziomie -1 znajdzie się szatnia dla ponad 300 uczniów. Pozostałą część tej kondygnacji zajmie m.in. kuchnia, która będzie obsługiwać stołówkę szkolną i przedszkole oraz duża jadalnia.
Reklama
Na pierwszym piętrze części szkolno-przedszkolnej przewidziano pomieszczenia przedszkola dla pięciu oddziałów. Na tej kondygnacji znajdą się także m.in. dwie sale z pomieszczeniem magazynowym na leżaczki oraz szatnie dla dzieci.

Trzecim elementem inwestycji będzie budowa hali sportowej wraz z zapleczem. Hala spełniała będzie wymogi dla rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W środku powstanie też siłownia oraz magazyn na sprzęt sportowy. Obiekt będzie przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Rozbudowa szkoły potrwa dwa lata. Jeśli rzeszowscy radni przyjmą projekt budżetu w zaproponowanym przez prezydenta kształcie, przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny także w Rzeszowie

RZESZÓW. Manifestacja w Rzeszowie rozpoczęła się o godz. 12.00.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje pierwszy w Polsce Bank Pszczeli

RZESZÓW. Do końca sezonu 2019 w Banku miało znaleźć się pierwszych 50 rodzin pszczelich.

Rzeszów

Zatrzymano 6 osób podejrzanych o posiadanie treści pedofilskich i zoofilskich

RZESZÓW, PODKARPACIE. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już w Prokuraturze Okręgowej w Krośnie zarzuty dotyczące przestępstw pedofilskich.

Rzeszów

Rada Osiedla Staromieście oburzona brakiem rozbudowy ZSP Nr 3

RZESZÓW. Cała inwestycja ma kosztować ok. 8 mln zł.

Rzeszów

91-tysięczne Rushmoor czternastym miastem partnerskim Rzeszowa

RZESZÓW. Kontakty z Rushmoor, liczącym ok. 91 tys. osób, zostały nawiązane w grudniu 2018 r.

Rzeszów

9. edycja festiwalu „Źródła Pamięci. Szajna. Grotowski. Kantor” odwołana. Miasto nie ma pieniędzy

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że w przyszłym roku nie zamierza rezygnować z organizacji festiwalu.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego sponsora. Przygotowano również specjalną ofertę

RZESZÓW. Umowę podpisano podczas wtorkowej konferencji prasowej.

Rzeszów

Przy ul. Boya-Żeleńskiego zlikwidowano nielegalną uprawę konopi indyjskich

RZESZÓW. Odkryto niemal kilogram marihuany, 11 krzewów konopi oraz ponad 200 gramów mefedronu.

Reklama