Rzeszów - Środa, 18.02.2026
Reklama

Terrorysta w Urzędzie Marszałkowskim. Odbyły się ćwiczenia organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo

Dodano: 18.09.2019 r.

fot. Biuro prasowe UMWP
fot. Biuro prasowe UMWP
RZESZÓW. „Wrzesień 2019” to kryptonim samorządowych ćwiczeń wojewódzkich, które w dniach 17-18 września 2019 r. odbywają się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

Ćwiczenia służą sprawdzeniu przyjętych rozwiązań w ramach przygotowań obronnych w samorządzie województwa podkarpackiego oraz pozwalają doskonalić procedury kierowania wybranymi obszarami przygotowań obronnych. Organizatorem jest Marszałek Województwa Podkarpackiego, a wymóg ich przygotowania i przeprowadzenia nakłada ustawa o powszechnym obowiązku obronnym oraz akty wykonawcze do tej ustawy.

W ćwiczeniach z Urzędem Marszałkowskim współdziałają organy odpowiedzialne za bezpieczeństwo Państwa: 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Policji w Rzeszowie oraz Wojewódzki Sztab Wojskowy w Rzeszowie.

„Te ćwiczenia pokazują nam jak się zabezpieczać i przygotowywać na różnego rodzaju zagrożenia i wypadki terrorystyczne, jak i poważniejsze sytuacje. Wszystko przebiega bardzo sprawnie, wszyscy traktują to bardzo poważnie i tak trzeba” – mówił o ćwiczeniach marszałek Władysław Ortyl.
Reklama


Podczas ćwiczeń został użyty specjalistyczny sprzęt, m.in. robot do usuwania ładunków wybuchowych. W akcji brał także udział funkcjonariusz na czterech nogach – czyli pies wyszkolony do odnajdywania materiałów wybuchowych. Można też było zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

 „ Takie ćwiczenia pozwalają doskonalić współpracę różnych służb w sytuacji zagrożenia terrorystycznego. Scenariusz ćwiczeń w urzędzie marszałkowskim zakładał wtargnięcie terrorysty do budynku, a następnie jego obezwładnienie i uwolnienie zakładnika a także zneutralizowanie ładunku wybuchowego” – tłumaczył komisarz Wojciech kulig z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.
 
 

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

21-latek groził kierowcy rewolwerem, bo ten mrugnął mu światłami

Do zdarzenia doszło 25 września ok. godz. 18.30 na ul. Witosa w Rzeszowie.

Rzeszów

Plany miasta zakładają budowę kolejnego dworca. Znajdzie się przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Dworzec autobusowy przy ul. Kochanowskiego miałby obsługiwać połączenia regionalne. 

Rzeszów

Przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni 36-latek rzucił się pod pociąg

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godz. 9.30 w Rzeszowie w rejonie ul. Warszawskiej, przy wjeździe na przystanek kolejowy Rzeszów Zachodni.

Rzeszów

Biuro turystyczne Neckermann ogłosiło upadłość. Ile rzeszowskich klientów ucierpi?

RZESZÓW, POLSKA. Czterech turystów z Rzeszowa przebywa na wakacjach z biura podróży Neckermann Polska.

Rzeszów

Rusza akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Dziewięć skrzyżowań w Rzeszowie pod monitoringiem policji

RZESZÓW. Celem działań ma być wyeliminowanie utrudnień w ruchu na skrzyżowaniach.

Rzeszów

Cztery linie komunikacji miejskiej ze zmienionym rozkładem jazdy

RZESZÓW. Zmiany, jakie wprowadza Zarząd Transportu Miejskiego, wynikają z konsultacji z Radą Osiedla Załęże.

Rzeszów

Siostra Anastazja, Korwin-Piotrowska i Bonda na Świątecznych Targach Książki w Millenium Hall

RZESZÓW. W Millenium Hall gościć będą takie wydawnictwa jak Agora, Znak, Czarne, PWN, Marginesy, Lingea oraz Dreams.

Rzeszów

Przyjezdni kierowcy odpowiedzialni za korki w mieście? Jeden z radnych uważa, że tak

RZESZÓW. Korki na ulicach Rzeszowa stają się coraz głośniejszym tematem.

Reklama