Rzeszów - Poniedziałek, 06.04.2026
Reklama

Tragedia w bloku przy ul. Kwiatkowskiego. 19-latek zabił swoją dziewczynę?

Dodano: 25.05.2021 r.

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci prowadzą śledztwo w sprawie śmierci 18-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w mieszkaniu przy ul. Kwiatkowskiego. W sprawie zatrzymano chłopaka zmarłej. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3-miesięcy.

Zwłoki 18-letniej kobiety ujawniono w sobotę, 22 maja około godz. 12:30 w jednym z mieszkań przy ul. Kwiatkowskiego. Znalazł je właściciel mieszkania, które zmarła wynajmowała wspólnie ze swoim o rok starszym chłopakiem. Obydwoje to mieszkańcy województwa śląskiego.

Do tragicznych wydarzeń doszło dwa dni wcześniej, tj. w czwartek 20 maja br.  - Norbert Z. pozbawił życia swoją dziewczynę 18-letnią Natalię J. poprzez kilkukrotne dźgnięcia nożem w klatkę piersiową.  – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Jak ustaliła Policja, para zalegała z czynszem. Właściciel mieszkania, które wynajmowali, pojawił się w nim w celu uregulowania należności. 19-latek stwierdził, że pieniądze ma jego dziewczyna, która akurat przebywa w jednej z rzeszowskich galerii. Razem z właścicielem udali się we wskazane miejsce. Tam podejrzany przekazał klucze do mieszkania i uciekł. Właściciel wrócił do mieszkania, gdzie w sypialni znalazł ciało dziewczyny, a następnie powiadomił służby.
Reklama
Policjanci rozpoczęli poszukiwanie 19-latka. Na podstawie rysopisu, po dwóch godzinach zatrzymali podejrzanego. Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. - Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, odmówił złożenia wyjaśnień i udziału w wizji lokalnej – informuje Krzysztof Ciechanowski.

W poniedziałek, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Rzeszowie tymczasowo aresztował 19-latka na okres 3 miesięcy.

Policjanci i prokurator przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędne do ustalenia szczegółowego przebiegu i okoliczności zdarzenia. Decyzją prokuratora ciało kobiety zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych. Policjanci rozpoczęli przesłuchiwanie świadków.
 
Źródło: KMP Rzeszów, Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania profilaktyczne. Autobus „Medyka” odwiedzi rzeszowskie osiedla [Harmonogram wizyt]

RZESZÓW. Dzisiaj na osiedlu Matysówka zainaugurowano wspólną akcję Rzeszowa i Centrum Medycznego Medyk pod hasłem „Jazda profilaktyczna”.

Rzeszów

Trwa budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego i przebudowa dworca kolejowego

RZESZÓW. Prace realizowane są zarówno przy parkingu podziemnym, jak również w budynku dworca.

Rzeszów

Sukces rakiety zbudowanej przez studentów z Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Na ponad 600 metrów wzbiła się rakieta skonstruowana przez studentów z Koła Naukowego Kosmonautyki PRz. Debiutancki lot odbył się podczas Festiwalu Meteora 2022.

Rzeszów

W przychodni przy ul. Czackiego zerwała się winda. Ranne dwie osoby

RZESZÓW. Wczoraj w budynku Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 1 przy ul. Czackiego (boczna ul. Hetmańskiej) doszło do zerwania windy, w której znajdowało się dwóch mężczyzn. Obaj zostali ranni.  

Rzeszów

Strzały i wybuchy w Urzędzie Marszałkowskim

RZESZÓW. Na szczęście były to tylko ćwiczenia pod kryptonimem „Wrzesień 2022”.

Rzeszów

#RzeszowToMy - miasto uruchomiło specjalną aplikację dla mieszkańców

RZESZÓW. Aplikacja ma poprawić kontakt mieszkańców z urzędnikami i włączyć ich do zarządzania miastem.

Rzeszów

Na osiedlu Miłocin powstaje nowa droga

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na osiedlu Miłocin. Dobiegają końca roboty związane z budową kanalizacji deszczowej, trwają prace m.in. przy przygotowaniu konstrukcji drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Głosowanie rozpoczęte

RZESZÓW. 5 września rozpoczęło się głosowanie na zadania zgłoszone do realizacji w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Do głosowania dopuszczonych zostało 107 projektów.

Reklama