Rzeszów - Wtorek, 27.05.2025
Reklama

Ulica Lisa-Kuli już przejezdna

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zakończyła się modernizacja ul. Lisa Kuli. Wykonawca miał czas do końca sierpnia, jednak prace udało się zrealizować przed terminem.

Remont ul. Lisa Kuli polegał przede wszystkim na wymianie zniszczonej nawierzchni oraz przebudowie kanalizacji w rejonie skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Wyrównano również krawężniki oraz wyregulowano studzienki kanalizacyjne. Jednym z warunków jakie postawiło miasto w przetargu, był szybki czas realizacji zadania. Dlatego też, wykonawca prowadził roboty budowalne zarówno w dzień, jak i w nocy. W miniony weekend, na ostatnim etapie prac, modernizowana ulica została całkowicie wyłączona z ruchu, a autobusy komunikacji miejskiej skierowano na objazdy.

Remont trwał od 6 sierpnia. Inwestycję realizowało Przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o.o. Głogowa Małopolskiego. Miasto przeznaczyło na ten cel nieco ponad 1 mln zł.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Reklama