Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Ulica Spacerowa na Zalesiu będzie rozbudowana

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Miejscy radni zarezerwowali w budżecie 200 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy ul. Spacerowej na osiedlu Zalesie. Chodzi o 650-metrowy odcinek drogi, od budynku nr 24 w kierunku ul. Zelwerowicza.

- To jest odcinek drogi, na którym częściowo nie ma w ogóle asfaltu i ten asfalt zostanie tam  położony. Dzięki temu z ulicy Spacerowej będzie można dojechać bezpiecznie do ulicy Zelwerowicza. To rozłoży ruch samochodów w dwóch kierunkach i ułatwi poruszanie się po tej drodze. O takie rozwiązanie apelowali mieszkańcy – mówi p.o. prezydenta Marek Bajdak.

W ramach rozbudowy, ulica Spacerowa będzie poszerzona do 6 metrów, tam gdzie będzie to możliwe, a tam gdzie nie ma takiej możliwości planowane jest poszerzenie do 5 metrów. W planach jest również budowa chodnika lub ścieżki pieszo-rowerowej oraz oświetlenia, na którym zależy mieszkańcom ulicy Spacerowej.

- To, jakie dokładnie rozwiązania na ulicy Spacerowej zostaną przyjęte, zostanie ustalone w trakcie procesu projektowania. Przygotowujemy już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej na to zadanie – zapewnia Andrzej Maciejko -dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Rzeszów

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

RZESZÓW. Sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Potrącenie pieszej w Rudnej Małej

RZESZÓW. Dziś rano w Rudnej Małej samochód potrącił 70-letnią kobietę, która szła poboczem. Piesza trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rzeszów

Lufthansa wraca do Jasionki. W przyszłym roku polecimy do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od kwietnia 2023 roku samoloty Lufthansy ponownie zaczną latać na trasie z i do Rzeszowa.

Rzeszów

Wigilia Miejska na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Oprócz symbolicznego dzielenia się opłatkiem oraz wigilijnego poczęstunku, na mieszkańców Rzeszowa czeka również wiele atrakcji w Miasteczku Świątecznym.
 

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Reklama