Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

Dodano: 08.07.2022 r.

Fot. Wanda Dziura/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
Fot. Wanda Dziura/materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rijeka to trzeci nowy kierunek w tym sezonie, po Wenecji i Olsztynie. Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące podróżni mogą polecieć z podrzeszowskiego lotniska do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji.

Połączenie realizowane jest przez samoloty typu Bombardier Q400. Startują one z Jasionki o 20.10, by wylądować w Rijece o 22.05. Lot powrotny rozpoczyna się o 22.35, a podróżni przylatują na podrzeszowskie lotnisko pół godziny po północy.

W miesiącach wakacyjnych z lotniska w Jasionce odbywa się w sumie ponad 80 rejsów rozkładowych tygodniowo do 12 krajów. To rekord w historii portu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sześć firm zainteresowanych budową Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Wszystkie oferty przekraczają zarezerwowaną na inwestycje kwotę.

Rzeszów

Koniec z darmowym parkingiem na lotnisku w Jasionce. Od lipca zaczną obowiązywać opłaty

RZESZÓW. „W tej chwili trwa przebudowa parkingu. Opłaty planujemy wprowadzić od 1 lipca” – informuje Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Rzeszów

Ponad 4 mln zł za budowę kładki rowerowej przy moście Narutowicza? Miasto mówi nie

Zgodnie z planem, 24 maja odbyło się otwarcie ofert. 30 maja przetarg unieważniono.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła poszukiwania nowych studentów

RZESZÓW. 1 czerwca Politechnika Rzeszowska rozpoczęła rekrutację elektroniczną na studia.

Rzeszów

Ks. prof. Michał Heller doktorem honoris causa Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wyróżnienie zostało przyznane przez Senat uczelni w uznaniu wybitnych osiągnięć i dokonań Księdza Profesora z zakresu nauk teologicznych...

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie Bieg Świadomości o Zespole Pradera – Williego. Będą również atrakcje i koncerty na Rynku

RZESZÓW. „Zróbmy pomarańczową rewolucję!” – to hasło Biegu Świadomości o Zespole Pradera-Williego, który już w najbliższą sobotę, 1 czerwca, odbędzie się w Rzeszowie. 

Rzeszów

Auchan Krasne wprowadza "ciche godziny" dla klientów ze spektrum autyzmu

RZESZÓW. Przyciemnione światła, brak muzyki i komunikatów, uprzywilejowana kasa...

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. 1 czerwca w Rzeszowie po raz czwarty odbędzie Sparing na 10 km.

Reklama