Rzeszów - Środa, 18.02.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto jedną z najnowocześniejszych strzelnic w Polsce

Dodano: 10.11.2025 r. / Redakcja

Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski
Otwarcie strzelnicy Powiatu Rzeszowskiego „Dycha” / fot. Powiat Rzeszowski

RZESZÓW. Przy ulicy Biznesowej w Rzeszowie otworzono strzelnicę sportową Powiatu Rzeszowskiego „Dycha”. Nazwano ją imieniem urodzonego w Bratkowicach mjr. Józefa Rzepki, jednego z dowódców Armii Krajowej na Rzeszowszczyźnie. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w naszej części Polski.

Strzelnica powstała na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Jej całkowita powierzchnia wynosi ponad 1100 mkw. Znajduje się tu 6 nowoczesnych stanowisk strzeleckich z inteligentnymi tarczociągami o długości 50 metrów, sala instruktażowa oraz pomieszczenia biurowe i techniczne. Jest również stanowisko do strzelania dynamicznego z broni kulowej i laserowej.

Strzelnica „Dycha” wyposażona jest w innowacyjny system szkoleniowy MILO, stosowany przez służby mundurowe na całym świecie. To zaawansowana technologia, która umożliwia prowadzenie realistycznych treningów z użyciem zarówno urządzeń laserowych, jak i broni kulowej. Co ważne, pozwala na ćwiczenia w bezpiecznych warunkach. Można przy tym korzystać z interaktywnych scenariuszy, symulacji sytuacji taktycznych oraz rywalizacji sportowej.

Reklama

Obiekt wybudowała rzeszowska firma KARPAT-BUD. Koszt inwestycji to ponad 17 milionów złotych, z czego 15 milionów stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 2 miliony to wkład własny Powiatu Rzeszowskiego.

Strzelnica dostępna jest zarówno dla tych którzy stawiają pierwsze kroki, jak i zaawansowanych sportowców czy funkcjonariuszy służb mundurowych. W ofercie, m.in. strzelania rekreacyjne i sportowe, szkolenia dla początkujących i zaawansowanych, treningi indywidualne i grupowe oraz możliwość wynajmu strzelnicy dla firm i instytucji.

Patron strzelnicy – Józef Rzepka – urodził się w Bratkowicach 22 grudnia 1913 roku, tu ukończył szkołę powszechną, zaś w Rzeszowie I Gimnazjum w Rzeszowie. Przez pewien czas studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Angażował się również w działalność ruchu ludowego, w latach 1937-38 odbył służbę wojskową w przemyskim 5. pułku strzelców podhalańskich. W czasie okupacji był m.in. dowódcą Placówki Związku Zbrojnej Bratkowice-Głogów i adiutantem Inspektoratu Rejonowego AK Rzeszów.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Stal Rzeszów wydaje oświadczenie ws. „bulwersujących rasistowskich zachowań wobec naszego zawodnika”

RZESZÓW. Do incydentów doszło w meczu z DAP Dębica i Resovią Rzeszów.

Rzeszów

Podczas Kongresu TSLA EXPO - Rzeszów 2019 dyskutowano, jak sprostać wyzwaniom przyszłości

- Nie rozkładamy rąk – przekonywał w czwartek Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury w panelu otwierającym Kongres TSLA EXPO – Rzeszów 2019 w G2A Arenie w Jasionce k. Rzeszowa.

Rzeszów

60 nowych autobusów przyjedzie do Rzeszowa. Wykonaniem zamówienia zajmie się Autosan

RZESZÓW. Pierwsze autobusy przyjadą do Rzeszowa w drugiej połowie 2020 r.

Rzeszów

Policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za atak ostrym narzędziem na ul. Jagiellońskiej

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o usiłowanie zabójstwa.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i WSIiZ zajmą się wdrażaniem systemów teleinformatycznych i e-usług

RZESZÓW. Porozumienie określa warunki współpracy pomiędzy stronami  w zakresie  wdrażania systemów teleinformatycznych i e-usług.

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Reklama