Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu w Rzeszowie

Dodano: 05.01.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. We wtorek, 4 stycznia wybrano zarząd Społecznej Rady Sportu. Na jej czele stanie Mirosław Wierzbicki, lekkoatleta i organizator imprez biegowych.

Spotkanie Społecznej Rady Sportu odbyło się w listopadzie ubiegłego roku w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym. Wzięło w nim udział blisko 50 osób związanych ze sportem w mieście. Podczas pierwszego posiedzenia rady, które odbyło się 4 stycznia br. wybrano dziesięciosobowy zarząd. Na jego czele stanął Mirosław Wierzbicki, który od lat jest zaangażowany w organizację imprez biegowych w Rzeszowie. Jego zastępczynią została Marta Niewczas, mistrzyni świata w karate, a sekretarzem będzie Grzegorz Stęchły. Obok nich w zarządzie zasiądą Michał Tittinger, Krzysztof Ignaczak, Elżbieta Guzek, Rafał Kalisz, Elżbieta Chmiel, Marek Pieniążek i Rafał Wilk.

Rada będzie odbywała posiedzenia cztery razy w roku, co najmniej jeden raz na kwartał, oraz doraźnie na wniosek Prezydenta lub Przewodniczącego Zarządu Rady Sportu.

- To nowy twór, zupełnie nowe wyzwanie przed nami, mam nadzieję, że skutecznie wesprzemy prezydenta w dziedzinie sportu. Najbliższe wyzwaniem jakie stoi przed nami to tegoroczne Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce, w które musimy się mocno zaangażować. Sporo pracy przed nami także w kwestiach finansowych, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał infrastruktury sportowej miasta – zapowiada Mirosław Wierzbicki.
Reklama
- Moim celem jest przede wszystkim promocja sportu na osiedlach, sam działam na jednym z rzeszowskich osiedli i wspieram zawodników, pomagam rozwijać dzieci i młodzież. Właśnie na osiedlach trzeba poświęcić więcej czasu najmłodszym grupom, a w tej chwili brakuje do tego ludzi. Będę szukał społeczników i postaram się ich zaangażować w prace z dziećmi która może być bardzo przyjemna i satysfakcjonująca – dodaje Grzegorz Stęchły.

- Konsekwentnie wprowadzamy zapowiadany model zarządzania miastem z mieszkańcami. Zapraszamy do współdecydowania o mieście wszystkie środowiska, w tym sportowe. Dlatego też, skoro było tyle osób chętnych do pracy w zarządzie,  zdecydowałem się powiększyć jej skład do 10 osób. Mamy wspaniałych pasjonatów sportu, którzy chcą swój czas poświęcać na rzecz miasta i będziemy im jako administracja sprzyjać. Jestem pewien, że będziemy współpracować skutecznie i z korzyścią dla wszystkich mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. 

Rzeszów

Trwa budowa nowej drogi na osiedlu Franciszka Kotuli

RZESZÓW. Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje 400-metrowa droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Inwestycja o wartości 6,37 mln zł ma być gotowa jesienią br.

Rzeszów

Rzeszów współorganizatorem Igrzysk Europejskich

RZESZÓW. Pływalnia przy ulicy Matuszczaka będzie jedną z aren tegorocznych Igrzysk Europejskich. W rzeszowskim obiekcie będą rywalizować skoczkowie do wody.

Rzeszów

Przy ul. Staszica powstanie Park dla Seniora [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Na osiedlu gen. Grota-Roweckiego w Rzeszowie powstanie Park dla Seniora. Wykonawca inwestycji ma zostać wybrany jeszcze w tym miesiącu.  

Rzeszów

Kolejny fragment ulicy Wyspiańskiego będzie przebudowany

RZESZÓW. Jeszcze w maju rozpocznie się przebudowa kolejnego odcinka ulicy Wyspiańskiego. Będzie szerzej i bezpieczniej.

Rzeszów

13 firm i konsorcjów zainteresowanych budową Wisłokostrady

RZESZÓW. Większość ofert mieści się w kwocie, którą miasto zarezerwowało na to zadanie.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kąkolówce. 23-letni kierowca zginął na miejscu

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w Kąkolówce w powiecie rzeszowskim. 23-letni kierowca volkswagena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i dachował. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklama