Rzeszów - Niedziela, 15.02.2026
Reklama

Zabójstwo w Boguchwale. Podejrzany usłyszał zarzut i został aresztowany

Dodano: 24.09.2025 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie przedstawiła zarzut zabójstwa 36-letniemu Łukaszowi R. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie drewnianej altany, w której znajdował się jego 31-letni znajomy. Ofiara nie zdążyła opuścić płonącego budynku – jej zwęglone ciało znaleźli policjanci. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (19/20 września 2025 r.) w Boguchwale przy ul. Partyzantów. Około godz. 2:30 dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o pożarze drewnianej altany. Już pierwsze informacje wskazywały, że w środku może znajdować się mężczyzna.

Śledczy ustalili, że sprawca i ofiara znali się i tego dnia wspólnie spożywali alkohol. Podczas libacji doszło między nimi do kłótni. 31-latek, obawiając się agresji ze strony starszego kolegi, schronił się w niezamieszkałym budynku gospodarczym, który zajmował. Z wnętrza altany wysłał do siostry wiadomości SMS, w których informował, że Łukasz R. grozi mu podpaleniem.

– Sprawca, nie mogąc sforsować drzwi, podpalił przechowywane w sąsiedniej części budynku siano, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Ogień rozprzestrzenił się błyskawicznie, uniemożliwiając ofierze ucieczkę. Siostra pokrzywdzonego wraz ze znajomym, którzy przybyli na miejsce, zastali już cały budynek objęty płomieniami. Po zakończeniu akcji gaśniczej strażacy odnaleźli w zgliszczach zwęglone ciało mężczyzny – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Krzysztof Ciechanowski.

36-letni sprawca został zatrzymany kilkadziesiąt minut po zgłoszeniu pożaru. Był nietrzeźwy – w chwili zatrzymania miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

Reklama

Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Ciało ofiary zostało zabezpieczone do dalszych badań.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy trafił do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, która wszczęła postępowanie. W niedzielę odbyło się przesłuchanie podejrzanego. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzut zabójstwa 31-latka.

W poniedziałek prokurator złożył wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy zdecydował o osadzeniu 36-latka w areszcie na okres trzech miesięcy.

Za zarzucane przestępstwo Łukaszowi R. grozi kara co najmniej 10 lat więzienia lub dożywocie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa przebudowa odcinka ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie prowadzona jest najtrudniejsza część inwestycji – wymiana gruntu, którego nośność jest zbyt słaba. Bez tej operacji przebudowa i poszerzenie odcinka ul. Wyspiańskiego nie byłoby możliwe.

Rzeszów

Nowa część szkoły na os. Staromieście już zadaszona

RZESZÓW. Rozbudowa szkoły przy ul. Skrajnej w Rzeszowie przebiega zgodnie z harmonogramem. Gotowa jest już konstrukcja dachu zarówno na nowej hali sportowej jak i na budynku dydaktycznym.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał Strategię Rozwoju Publiczności Sektora Kultury

RZESZÓW. Dokument nie tylko nakreśla kierunki w jakich w przyszłości będzie rozwijała się kultura, porządkuje działania kulturalne w mieście ale stanie się również bazą przy ubieganiu się o dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Deweloper, spółka Bryksy, przebudowuje istniejący tam układ komunikacyjny. W związku z tym kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu, objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. W dniach 10 - 12 sierpnia 2023 roku, na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego, odbędzie się 32. Rajd Rzeszowski. Część ulic i wiele odcinków lokalnych dróg zostanie wyłączona z ruchu, wystąpią...

Rzeszów

Nowy mini park w Rzeszowie gotowy

RZESZÓW. Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka, w rejonie placu zabaw powstał zielony teren rekreacyjny. Inwestycja realizowana była w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Wakacyjne konkursy dla seniorów w ramach nadchodzących Senioraliów Rzeszowskich

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury i Rzeszowska Rada Seniorów przygotowały dwa konkursy z atrakcyjnymi nagrodami w ramach zbliżających się Senioraliów Rzeszowskich.

Rzeszów

Ulica Podleśna na os. Budziwój w Rzeszowie będzie rozbudowana

RZESZÓW. Do 7 metrów zostanie poszerzona ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. Powstanie również chodnik oraz ścieżka rowerowa. Miasto poszukuje firmy, która wykona dokumentację projektową dla tej inwestycji.

Reklama