Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Zderzenie ciężarówek na S19. Strażacy wyciągnęli kierowcę zakleszczonego w kabinie

Dodano:

fot. OSP Świlcza
fot. OSP Świlcza
RZESZÓW. Wczoraj w Świlczy doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie pojazdu. Po wydostaniu go na zewnątrz przez strażaków, karetka pogotowia przetransportowała go do szpitala.

Do wypadku doszło przed godz. 11:00 na drodze ekspresowej S19 w kierunku autostrady A4. Samochód ciężarowy najechał na naczepę innej ciężarówki. Jeden z kierowców został zakleszczony w kabinie. Pracujący na miejscu strażacy rozpoczęli akcję ratowniczą z użyciem narzędzi hydraulicznych. Musieli działać szybko i sprawnie, ponieważ ciężarówka była poważnie uszkodzona.  - Po kilku minutach udało się zrobić dostęp do kierowcy i przy pomocy deski ortopedycznej wydobyliśmy kierowcę na zewnątrz pojazdu, jednocześnie transportując go na noszach do karetki pogotowia – informuje OSP Świlcza.
Ranny mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala.

Szczegółowe okoliczności wypadku bada policja.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Rzeszów

II Triathlon Rzeszów już w niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W niedziele w Rzeszowie odbędzie się II Triathlon Rzeszów oraz wręczenie Sztandaru.

Rzeszów

18 i 19 czerwca przeprowadzą w Rzeszowie odkomarzanie

RZESZÓW. Całkowita powierzchnia przeznaczona do dezynsekcji wynosi 108,78 ha.

Rzeszów

List otwarty do prezydenta Rzeszowa w kwestii zamiany biletów jednoprzejazdowych na czasowe

RZESZÓW. Zmiany dotyczą również elektronicznej portmonetki zapisanej w Rzeszowskiej Karcie Miejskiej.

Rzeszów

O LGBT, papieżu, Konstytucji, kryzysie polskiej rodziny oraz dobrym wychowaniu podczas sesji nadzwyczajnej

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Reklama