Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

Dodano:

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała z tej okazji wiele atrakcji na rzeszowskim Rynku.

W tym roku Orkiestra zbiera pieniądze na walkę z sepsą. Jak informuje fundacja, z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia, dlatego fundacja planuje zakupić za zebrane podczas 31. Finału środki głównie specjalistyczne urządzenia do diagnozowania choroby.

Atrakcje na Rynku w Rzeszowie

29 stycznia na płycie Rynku w stolicy Podkarpacia będzie działo się już od godziny 14.00. Wydarzenie otworzy korowód wolontariuszy, który wyruszy na Rynek z ulicy Zamkowej. Na miejscu na uczestników imprezy będą czekały między innymi pokazy psów przygotowane przez rzeszowski oddział Polskiego Związku Kynologicznego, wozy bojowe i pożarnicze prezentowane przez Fundację Stalowa Historia, atrakcje Rzeszowskiego Klubu Morsów Sopelek, malowanie buziek i brokatowe tatuaże, balony, a także warsztaty z serduszkowymi łapaczami snów, zawieszkami i przypinkami animowane przez Mini Brain Academy.
 
Reklama
Majka Jeżowska i Margaret gwiazdami wieczoru

31. Finał WOŚP to oczywiście także koncerty. O godzinie 15.00 na scenie na Rynku pojawią się młodzi artyści z DK Vocal Studio, dalej wystąpią zespół Adapters, Aga Walczak i Małpa. O godzinie 19.00 z kolei zaplanowano występ Majki Jeżowskiej, która na swoich koncertach porywa tłumy starszych i młodszych. Po godzinie 20.00 natomiast swój koncert da Margaret.

Program koncertów:

15.00 - DK Vocal Studio
16.00 - Adapters
16.45 - Aga Walczak
17.30 - Małpa
18.50 - Majka Jeżowska
20.00 - ŚWIATEŁKO DO NIEBA (MultiVisual)
20.10 - Margaret
 
Wyjątkowe Światełko do Nieba

Tradycyjnie, o godz. 20:00 odbędzie się kultowe Światełko do Nieba. W Rzeszowie przyjmie formę pokazu manipulacji laserami na Rynku w wykonaniu MultiVisual – finalistów V. edycji programu Mam Talent.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

Rzeszów

Wychowanek Stali w składzie reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W naszej drużynie pojedzie m.in. Jarosław Hampel, Wiktor Lampart oraz Janusz Kołodziej.

Rzeszów

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

RZESZÓW. „Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder.

Rzeszów

W Rzeszowie uhonorowano najlepszych sportowców Podkarpacia

RZESZÓW. Uroczystość odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Rzeszów

Zakończono kolejną akcję sprzątania brzegów Wisłoka. Tym razem zebrano ok. 150 worków

RZESZÓW. Uczestnikom udało się zebrać więcej śmieci niż poprzednio.

Rzeszów

Znamy termin meczu Asseco Resovii Rzeszów o 7. miejsce PlusLigi

RZESZÓW. Rywalizację rozpocznie się w hali Podpromie, w poniedziałek 1 kwietnia o godz. 20:30.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wycofuje pomysł zamknięcia sklepów po północy

RZESZÓW. Pomysł wzbudzał kontrowersje, toteż prezydent Rzeszowa wycofał się z jego realizacji.

Rzeszów

Co dalej z budową basenów solankowych w Rzeszowie? Temat komplikują roszczenia Jędrzejowiczów

RZESZÓW. Ani Ratusz, ani Urząd Wojewódzki nie wiedzą o jakie działki dokładnie chodzi.

Reklama