Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Znamy listę zadań do realizacji w ramach RBO na 2022 r.

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Środki o łącznej wartości 8,2 mln w ramach trzech kategorii otrzyma 37 inicjatyw. Na projekty padło rekordowo dużo głosów.

Mieszkańcy Rzeszowa zdecydowali. Fundusze w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2022 r. zostały rozdysponowane na przedsięwzięcia w trzech kategoriach. Głosowanie trwało od 10 września do 8 października br.

W ramach pierwszej kategorii: „budowa, modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej” wyłonione zostały cztery projekty, obejmujące: zakup pojazdu ratowniczo-gaśniczego z wyposażeniem dla OSP Rzeszów – Zalesie, doposażenie rzeszowskich przedszkoli w urządzenia rekreacyjne na place zabaw, urządzenie parków miejskich w rejonie SP 18 przy ul. Bł. Karoliny i w rejonie ul. Starzyńskiego oraz budowa budynku klubowego na stadionie KS Grunwald Budziwój.

W kategorii drugiej, obejmującej budowę, modernizację lub remont infrastruktury osiedlowej zostało wybranych 16 inicjatyw, m.in. „Arena-Park Zalesie – poprawa infrastruktury sportowej – kontenerowy zespół szatniowy”, modernizacja placu zabaw oraz części rekreacyjno-sportowej przy budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 oraz budowa placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 10.
Reklama
W trzeciej kategorii, przedsięwzięć o charakterze społeczno-kulturalnym, edukacyjnym lub sportowym, mieszkańcy do dofinansowania wybrali 17 projektów, w tym organizację Mocy Odkrywców – Rzeszowskiego Pikniku Nauki i Techniki, organizację zajęć sportowych dla dzieci z rzeszowskich osiedli oraz spotkania muzyczne na os. Franciszka Kotuli.

Została też przyznana nagroda dla najaktywniejszego osiedla w postaci 200 tys. zł na wybraną przez mieszkańców inwestycję, którą zdobyło osiedle Bzianka.

Dodatkowo część projektów, która nie zdobyła wystarczającej liczby głosów, żeby zakwalifikować się do realizacji w ramach RBO, decyzją prezydenta Fijołka zostanie wprowadzona do przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. Jednym z takich projektów  jest zadanie polegające na nasadzeniach drzew na wszystkich rzeszowskich osiedlach.

Głosowanie na projekty w ramach RBO cieszyło się w tym roku rekordowo dużym zainteresowaniem – oddano niemal 71 tys. głosów. W związku z tym Tomasz Kamiński, przedstawiciel największego w Radzie Miasta klubu Rozwój Rzeszowa zapowiedział zwiększenie w przyszłym roku puli środków w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Rzeszów

Nowy kierunek w ofercie lotów czarterowych z lotniska w Jasionce

RZESZÓW. 29 czerwca br. z portu lotniczego w Jasionce wystartuje samolot Airbus A320 w inauguracyjnym rejsie do tureckiego Bodrum.

Rzeszów

Centrum Krwiodawstwa w Rzeszowie potrzebuje krwi

RZESZÓW. Zgodnie ze stanem na dzień 14 czerwca br. cztery grupy krwi wymagają pilnego uzupełnienia.

Reklama