Rzeszów - Środa, 11.03.2026
Reklama

21. Międzynarodowy Niekonwencjonalny Konkurs Fotograficzny „Foto Odlot”

Dodano: 25.07.2025 r. / Redakcja

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza do udziału w 21. Międzynarodowym Niekonwencjonalnym Konkursie Fotograficznym „Foto Odlot” organizowanym przez WDK w Rzeszowie pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP - nr 2025/439 i Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców - nr 528/2025.

Konkurs organizowany jest przez WDK w Rzeszowie od 1992 r. Początkowo zorganizowano 6 edycji ogólnopolskich a od 1998 r. konkurs w randze międzynarodowej odbył się już 20 razy. Obecnie konkurs odbywa się co dwa lata i kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości oraz próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

Temat konkursu jest dowolny, preferujący jednak nowatorstwo, pomysłowość, oderwanie od utartych schematów, norm i wzorców.

Fotografie konkursowe będą doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

Udział w Konkursie jest bezpłatny a zdjęcia można przysyłać na adres WDK w Rzeszowie do 3 września 2025 r.

Wernisaż wystawy pokonkursowej oraz rozdanie nagród zaplanowano na 4 października 2025 r.

Na laureatów czekają medale i wyróżnienia FIAP, medale Fotoklubu RP oraz Złote Plakiety i cenne nagrody pieniężne o łącznej wartości 18.000 zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Koncert symfoniczny w Filharmonii – dwa utwory Iberta i symfonia Francka

Muzyka Iberta i Francka wypełni w piątkowy wieczór salę Filharmonii Podkarpackiej. Za pulpitem dyrygenta stanie Tomasz Tokarczyk. Solistką wieczoru będzie flecistka Weronika Balcerzyk. Początek koncertu tradycyjnie o godz. 19:00.

Aktualności

Kizo w line-upie Rzeszowskich Juwenaliów 2026

Kizo dołączył do wykonawców przyszłorocznej edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Raper wystąpi w pierwszym dniu imprezy, tj. 8 maja 2026 r. na scenie Brend.

Aktualności

Wojtusiowa Izba Dzieciom – koncert charytatywny w WDK w Rzeszowie

Zespół Wojtusiowa Izba zagra charytatywny koncert na rzecz dzieci z rzeszowskich domów dziecka. Wydarzenie odbędzie się 20 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Aktualności

Weekend pełen atrakcji w Świątecznym Miasteczku [19 – 21.12.2025]

Jarmark Bożonarodzeniowy, występy artystyczne, Bajkosfera w Domku Świętego Mikołaja, a także wieczorne karaoke i Christmas Party – tak zapowiada się kolejny weekend w Świątecznym Miasteczku.

Aktualności

Prapremiera nowego spektaklu Teatru Przedmieście wg powieści Wiesława Myśliwskiego

Teatr Przedmieście przygotował nowe widowisko zatytułowane „Ucho igielne” wg powieści Wiesława Myśliwskiego, dwukrotnego laureata Literackiej Nagrody „Nike”. Prapremierowe pokazy odbędą się 20 i 21 grudnia 2025 r.

Aktualności

Gruzińskie wokalistki zaśpiewają podczas specjalnego koncertu noworocznego

27 grudnia 2025 r. w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert noworoczny podczas którego wystąpi Trio Mandili - jeden z najbardziej rozpoznawalnych kobiecych zespołów wokalnych Kaukazu. Podczas wydarzenia publiczność usłyszy tradycyjną muzyką gruzińską.

Aktualności

Premiera filmu o rzeszowskim zespole RSC. Spotkanie z bohaterami i twórcami oraz koncert

Powstał film dokumentalny o legendarnym rzeszowskim zespole RSC. Uroczysta premiera z udziałem bohaterów i twórców odbędzie się 17 grudnia (środa) o godz. 18.00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Po...

Aktualności

Znamy już 8 wykonawców, którzy wystąpią na Rzeszowskich Juwenaliach 2026

Organizatorzy Rzeszowskich Juwenaliów przedstawili kolejnego wykonawcę, który wystąpi na przyszłorocznej imprezie. Do ogłoszonych do tej pory artystów dołączył duet hip-hopowy PRO8L3M.

Reklama