Rzeszów - Poniedziałek, 22.06.2026
Reklama

Tension Zero nagrał utwór z legendarnym klawiszowcem

Dodano: 26.10.2022 r. / ViC

Rzeszowski zespół Tension Zero zaprezentował premierowy utwór „I quit” zwiastujący nadchodzący album. W utworze gościnnie pojawili się: Derek Sherinian oraz Miłek "Polopa" Piątek.

Pod koniec 2022 roku zespół Tension Zero planuje wydać nowy album zatytułowany „Choices”. Będzie to druga płyta w ich dorobku. Kilka dni temu grupa opublikowała utwór „I quit” promujący nadchodzące wydawnictwo. Gościnne solówkę w utworze zagrał Derek Sherinian, klawiszowiec współpracujący m.in. z Alicem Cooperem czy zespołem Dream Theater. Rzeszowscy muzycy nie kryją zadowolenia z tej współpracy: - Nikt z nas nie przypuszczał, że po latach tak wybitny i uznany muzyk pojawi się w naszym utworze. Człowiek grający z Billym Idolem, Alicem Cooperem, Dream Theater, Whitesnake, Black Country Communion czy Sons Of Apollo wyczarował kilka wspaniałych dźwięków także dla Tension Zero – cieszą się muzycy z Tension Zero.

Derek Sherinian to nie jedyna muzyczna niespodzianka w premierowym numerze Tension Zero. Drugim gościem w „I quit” jest zaprzyjaźniony wokalista z krakowskiego zespołu Broken Songs - Miłkek "Polop" Piątek. Utworu możecie posłuchać poniżej:

Zespół Tension Zero rozpoczął swoją działalność w 2006 roku. W obecnym składzie, z ćwierćfinalistką The Voice Of Poland Dominiką Kobiałką na wolaku, zespół w 2017 roku wydał debiutancką płytę "Human.exe". Album otrzymał Nagrodę Publiczności Werbel 2017 w plebiscycie Polskiego Radia Rzeszów. Zespół ma na swoim koncie także koncert u boku Raya Wilsona (ex. Genesis) oraz występ na Festiwalu Rocka Progresywnego im. T. Beksińskiego w Toruniu.

Aktualny skład zespołu:

  • Dominika Kobiałka - vocals,
  • Dariusz Łebek - guitars,
  • Michał Urban - keyboards,
  • Krystian Bartusik - drums,
  • Piotr Zajdel - bass

Działalność Tension Zero możecie śledzić na profilach społecznościowych:

  • https://www.facebook.com/TensionZeroBand
  • https://tensionzero.bandcamp.com/releases
  • https://www.instagram.com/tensionzeroband
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Beethoven, Čiurlionis, Karłowicz w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej

W piątkowy (24.04) wieczór symfoniczny filharmonicy podkarpaccy pod batutą Robertasa Šervenikasa wykonają utwory trzech kompozytorów. Salę widowiskową wypełnią dźwięku muzyki Beethovena, Čiurlionisa oraz Karłowicza. Solistą wieczoru będzie duński pianista młodego pokolenia -...

Aktualności

Jazz, fotografia i film. Wyjątkowy koncert w wyjątkowym miejscu

W sobotę, 25 kwietnia o godzinie 19:00 w kamienicy przy ulicy Kazimierza 25 w Rzeszowie odbędzie się koncert „Cul-De-Sac" — nieoczywiste wydarzenie łączące muzykę jazzową z fotografią i formą filmową.

Aktualności

Powiększa się line-up Rzeszowskich KultURaliów

Organizatorzy Rzeszowskich KultURaliów ogłaszają kolejnych artystów, którzy dołączają do tegorocznego line-upu. Na scenie pojawią się Michał Szczygieł oraz Waima – reprezentanci młodego pokolenia polskiej sceny muzycznej.

Aktualności

Spektakl teatru Maska nagrodzony na międzynarodowym festiwalu

Spektakl rzeszowskiego teatru lalek „Maska” został uhonorowany dwiema nagrodami na zakończonym kilka dni temu IV Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek "Klasyka Od-Nowa" w Będzinie.

Aktualności

WDK w Rzeszowie zapowiada wyjątkowy koncert pełen zabawy na Dzień Dziecka

31 maja 2026 roku o godz. 17:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert rodzinny „Paplajki na Dzień Dziecka”. Wydarzenie skierowane jest do najmłodszych oraz ich opiekunów i łączy elementy...

Aktualności

Young Leosia dołącza do line-upu Rzeszowskich Kulturaliów

Organizatorzy Rzeszowskich KultURaliów odsłaniają kolejne elementy tegorocznego line-upu. Do wcześniej ogłoszonych wykonawców dołącza Young Leosia – jedna z najgłośniejszych postaci młodej sceny rapowej w Polsce.

Aktualności

45-lecie RSC. Zespół wraca na scenę i zagra swoje hity w zupełnie nowych aranżacjach

Z okazji jubileuszu 45-lecia działalności artystycznej, rzeszowska legenda polskiego rocka – zespół RSC - przygotował dla swoich fanów niezwykłe wydarzenie. Po latach przerwy formacja powraca na scenę z koncertem symfonicznym, którego realizacja...

Aktualności

Cztery horrory w jedną noc. Nocny maraton filmowy w Heliosie

Kino Helios organizuje całonocny maraton horrorów. Wydarzenie odbędzie się w nocy z 17 na 18 kwietnia 2026 roku — pokazy rozpoczną się o godz. 23.00 i potrwają do około godz. 6.50 rano.

Reklama