Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

5 miesięcy potrwa remont wiaduktu na DK94 w Krasnem. Umowa podpisana

Dodano: 01.07.2025 r. / Redakcja

Wiadukt w miejscowości Krasne / fot. GDDKiA
Wiadukt w miejscowości Krasne / fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krasne. Prace o wartości blisko 750 tys. zł zrealizuje wykona Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost. Wykonawca ma na to 5 miesięcy.

Wiadukt w Krasnem wybudowano w 2006 roku. Jego długość wynosi 14,64 m. W wyniku eksploatacji i działania czynników zewnętrznych uległ znacznym uszkodzeniom. Dlatego konieczny jest remont obiektu.

Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy będzie w pierwszej kolejności opracowanie koncepcji technicznej i projektu wykonawczego, a następnie wykonanie robót budowlanych.

Reklama

W ramach prac przewidziano oczyszczenie kamiennych krawężników znajdujących się na obiekcie. Zakres inwestycji obejmuje również czyszczenie powierzchni, lokalną reprofilację przy użyciu zapraw PCC oraz odtworzenie zabezpieczeń antykorozyjnych betonu przyczółków, skrzydeł i dźwigarów. Prace obejmują także oczyszczenie istniejącego brukowania stożków i skarp wokół obiektu, demontaż dotychczasowego oraz wykonanie nowego spoinowania. Planowana jest wymiana 30% uszkodzonego umocnienia oraz uzupełnienie brukowania w rejonie schodów skarpowych.

Zadaniem wykonawcy remontu wiaduktu będzie również, m.in. czyszczenie krawężników i powierzchni, wykonanie nowego spoinowania, czyszczenie i malowanie balustrad, naprawa schodów, korytek ściekowych oraz wymiana uszkodzonych desek gzymsowych.

Remontem wiaduktu zajmie się wyłoniona w przetargu firma Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost. Wartość inwestycji to 749 zł. Prace mają trwać 5 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

31-latek hodował konopie w łazience

RZESZÓW. 31-letni mieszkaniec Dynowa został zatrzymany przez Policję za nielegalną uprawę konopii. Funkcjonariusze ujawnili 6 sztuk sadzonek w łazience w domu 31-latka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem wydarzenia jest firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Rzeszów

Fotorelacja z 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. Zobaczcie, co działo się na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Kolejne autobusy elektryczne wkrótce wyjadą na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się o 6 nowych autobusów elektrycznych Solaris.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 30 stycznia zamknięty fragment DK9 w Rudnej Małej

Utrudnienia wystąpią w związku z pracami prowadzonymi przez PKP PLK.

Rzeszów

31. Finał WOŚP już w niedzielę. Zobacz, co będzie działo się w Rzeszowie

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in. koncerty, korowód wolontariuszy, animacje dla dzieci i oczywiście Światełko do Nieba.

Rzeszów

Nowa hala sportowa w centrum Rzeszowa ma już zadaszenie

RZESZÓW. Na budowie nowej hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Towarnickiego w Rzeszowie trwa montaż dachu.

Rzeszów

Policyjny pościg za pijanym kierowcą

RZESZÓW. 1,4 promila alkoholu w organizmie miał 43-latek, który wczoraj wieczorem w Trzcianie chciał uniknąć kontroli i próbował uciec przed Policją.

Reklama