Rzeszów - Niedziela, 09.11.2025
Reklama

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

Dodano: 03.01.2022 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podjął decyzję o likwidacji buspasa na al. Sikorskiego, który rozpoczyna się na al. Powstańców Warszawy i prowadzi do skrzyżowania z ulicami Robotniczą i Strażacką. Nastąpi to w ciągu kilkunastu najbliższych dni.

Zdaniem kierowców jeżdżących al. SIkorskiego, na ww. buspasie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji drogowych, głównie na odcinku przed skrzyżowaniem z al. Łukasiewicza, gdzie jest zwężenie jezdni.

Buspasy na al. Sikorskiego były pierwszymi w Rzeszowie. Zostały wproadzone tam testowo w 2011 roku, by przyzwyczajać rzeszowskich kierowców do tego typu rozwiązań, które planowano wprowadzić w ciągu kolejnych lat. Kolejne buspasy wprowadzono wiosną 2015 roku. Powstały m.in. na odcinku ul. Warszawskiej, na ul. Marszałkowskiej i wiadukcie Tarnobrzeskim, na alejach: Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli.
Reklama
Wytyczenie w 2015 roku buspasów było ściśle związane z realizacją w Rzeszowie programu transportowego, w ramach którego z wykorzystaniem środków unijnych przebudowano m.in. al. Rejtana, ul. Lubelską, skrzyżowanie al. Wyzwolenia – ul. Warszawska. W ramach programu miasto zakupiło również kilkadziesiąt nowych autobusów oraz wdrożyło Inteligentny System Sterowania Ruchem.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miał 3,5 promila alkoholu. Wsiadł do samochodu po to by pojechać do sklepu po alkohol

RZESZÓW. Mieszkańcowi powiatu kolbuszowskiego za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska i PWSTE w Jarosławiu rozpoczynają współpracę

RZESZÓW. W uroczystości wziął udział minister Jarosław Gowin, który odwiedził w czwartek Politechnikę Rzeszowską.

Rzeszów

Pod Urzędem Wojewódzkim odbył się protest „Solidarności”

RZESZÓW. NSZZ "Solidarność" postuluje m.in. o podwyżki w sferze finansów publicznych. 

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska upamiętniła muralem pierwszego rektora uczelni

RZESZÓW. Mural przedstawiający rektora pierwszej rzeszowskiej uczelni namalowano w budynku Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Rzeszów

Ruszył przetarg na rozbudowę Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nowego budynku trafią pacjenci z Kliniki Gruźlicy i Chorób Płuc.

Rzeszów

Kierowco! W niedzielę 12. PKO Półmaraton Rzeszowski, sprawdź utrudnienia

RZESZÓW. Niektóre ulice będa zamknięte lub częściowo wyłączone z ruchu. Pierwsze utrudnienia mogą pojawic się już o godz. 03.30.

Rzeszów

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

RZESZÓW. Nowości mają zostać wprowadzone do 16 listopada 2020 roku. 

Reklama