Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

CTP wybuduje w Rzeszowie centrum produkcyjno-logistyczne

Dodano:

fot. Materiały prasowe CTP Poland
fot. Materiały prasowe CTP Poland
RZESZÓW. CTP wybuduje w Rzeszowie swój pierwszy kompleks  produkcyjno-logistyczny na Podkarpaciu. W ramach inwestycji powstaną dwa obiekty o łącznej powierzchni najmu blisko 50 tys. mkw. Będzie to 16 park przemysłowo-logistyczny firmy w kraju. Pierwsza faza projektu ma być oddana do użytku w trzecim kwartale tego roku.

- Jestem ogromnie dumny z tego, że w Rzeszowie będzie realizowana inwestycja firmy CTP. To dowód na to, że nasze miasto staje się jeszcze bardziej atrakcyjne dla międzynarodowych potentatów, którzy inwestując tu, rozwijają nasze miasto, wzmacniają jego potencjał i tworzą, co dla mnie szczególnie istotne, nowe miejsca pracy. Dzięki nim Rzeszów zyskuje na znaczeniu i atrakcyjności - mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CTPark Rzeszów powstanie w północno-zachodniej części miasta. Lokalizacja ta zapewni dostęp do drogi ekspresowej S19, wchodzącej w skład międzynarodowego szlaku Via Carpatia łączącego Europę Północną i Południową oraz autostrady A4 prowadzącej do Niemiec.

Będzie to 12-metrowy magazyn wysokiego składowania wyposażony w doki przeładunkowe z podnośnikami hydraulicznymi i świetliki dachowe na powierzchni 12,5 proc. Przestrzeń została zaprojektowana pod standardy operacji logistycznych i produkcyjnych. Oświetleniem w kompleksie będzie sterować system DALI, a układ grzewczy zasilą pompy ciepła. Najemcy będą mogli stale kontrolować i optymalizować zużycie mediów za pomocą inteligentnego systemu pomiaru. Konstrukcja budynku jest też przygotowana pod instalację paneli fotowoltaicznych, zapewniających pokrycie zapotrzebowania na energię z OZE.
Reklama
Na kompleks złożą się dwa budynki o powierzchniach najmu 16 200 mkw. i 33 400 mkw. W pierwszej kolejności powstanie ten większy obiekt.

- Do niedawna Podkarpackie stanowiło jeden z najmniejszych rynków magazynowych w kraju. Dziś obserwujemy wzrost gospodarczy regionu i napływ międzynarodowych przedsiębiorstw, które coraz częściej lokują tu swoje centra logistyczno-produkcyjne. Uruchomienie CTPark Rzeszów to nasza odpowiedź na wciąż jednak niewystarczającą nową podaż w stosunku do popytu i plany rozwoju spółki. Chcemy stworzyć w Polsce świetnie skomunikowaną sieć parków biznesowych. Obecnie nasze inwestycje obejmują już swoim zasięgiem 8 województw - wyjaśnia Piotr Flugel, Country Construction Director i COO w CTP Polska.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

25 czerwca możliwe czasowe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. We wtorek, 25 czerwca br. ulicami miasta przejdzie pielgrzymka piesza do Lwowa.

Rzeszów

Radny interpeluje w sprawie poszerzenia chodnika i rewitalizacji al. Pod Kasztanami

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz pyta m.in. o możliwość poszerzenia chodnika na al. Pod Kasztanami.

Rzeszów

Interaktywne przejścia dla pieszych na al. Sikorskiego, Niepodległości i ul. Lwowskiej?

RZESZÓW. Dwójka radnych z Prawa i Sprawiedliwości pyta Ratusz o możliwość instalacji interaktywnych przejść dla pieszych.

Rzeszów

Ulicami Rzeszowa przeszedł II Marsz Równości. Nie obyło się bez kilku niegroźnych incydentów

RZESZÓW. Zamaskowani ludzie rzucali jajkami w kierunku manifestantów.

Rzeszów

Nagrodzono zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Rzeszowie

RZESZÓW. Kolejna edycja potrwa do 20 października.

Rzeszów

Zmiana na stanowisku prezesa zarządu lotniska w Jasionce

RZESZÓW. Nowym prezesem zarządu został Adam Hamryszczak.

Rzeszów

Dwóch żołnierzy zawodowych z zarzutami o kłusownictwo

RZESZÓW. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia.

Reklama