Rzeszów - Niedziela, 25.01.2026
Reklama

Kradł rowery na Nowym Mieście i na Drabiniance. 46-latek w rękach Policji

Dodano: 31.03.2021 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. 46-mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany przez Policję, w związku z podejrzeniem o kradzieże rowerów na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. Mężczyzna przyznał się do ich kradzieży i  usłyszał już pierwsze zarzuty.

Nad sprawą kradzieży rowerów, do których doszło w ostatnim czasie w Rzeszowie, opracowali policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Jak udało im się ustalić, sprawcą kradzieży by 46-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych, w momencie kiedy jechał akurat skradzionym rowerem do dziupli gdzie przechowywał swoje łupy.
 
Podczas przeszukiwania posesji, na której zatrzymany przechowywała skradzione rowery, policjanci znaleźli 9 jednośladów – wszystkie pochodziły z kradzieży, których 46-latek dokonał na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. W większości przypadków mężczyzna zabierał rowery z klatek schodowych, które były pozostawione bez zabezpieczenia.
Reklama
Skradzione rowery zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a 46-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał już pierwsze zarzuty.

Policjanci zbierają kolejne dowody, które umożliwią przedstawienie podejrzanemu dalszych zarzutów. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W przyszłym roku nowy duży parking na osiedlu Kotuli

RZESZÓW. Parking na ponad 50 aut powstanie przy ul. Błogosławionej Karoliny w rejonie szkoły sióstr Pijarek. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego budowę.

Rzeszów

Powstanie aplikacja "klimatyczna" dla mieszkańców Rzeszowa. W ramach nagrody

RZESZOW. Klimaton dla Rzeszowa. Zespół programistów stworzy aplikację pomagającą chronić mieszkańców przed zagrożeniami klimatycznymi.

Rzeszów

I LO w Rzeszowie będzie miało nową halę sportową

RZESZÓW. I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie zyska nowe zaplecze sportowe. Na miejscu dotychczasowego obiektu powstanie hala z kilkoma boiskami, siłownią i salą treningową.

Rzeszów

Przebudują sieć oświetleniową przy Strzyżowskiej na os. Kotuli

RZESZÓW. Wzdłuż ulicy Strzyżowskiej na osiedlu Kotuli staną nowe latarnie LED. Miejski Zarząd Dróg szuka obecnie wykonawcy przebudowy sieci oświetleniowej.

Rzeszów

Nowa pracownia rezonansu magnetycznego w szpitalu przy Lwowskiej. Jedyna taka na Podkarpaciu

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie została oddana do użytku nowoczesna pracownia rezonansu magnetycznego dla dzieci. Przy Lwowskiej powstanie też Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka.

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Reklama