Rzeszów - Środa, 27.08.2025
Reklama

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta, rzeszowscy radni pozytywnie przegłosowali projekt uchwały mówiący o utworzeniu osiedla Matysówka. W przyszłości odbędą się konsultacje z mieszkańcami Miłocina w podobnej sprawie.

W trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta, wśród projektów uchwał pojawiła się propozycja utworzenia z Matysówki nowego osiedla Rzeszowa, które byłoby już 31 na terenie miasta. Przypomnijmy, że od 1 stycznia zarówno Matysówka jak i Miłocin zostały oficjalnie przyłączone do granic stolicy województwa podkarpackiego.

W skład osiedla „Matysówka” wejdą następujące ulice: Alpejska, Białogórska(nr nieparzyste od 39 do 49, Boczna, Górska, Jerzego Kukuczki, Matysowska, Nowe Wzgórze, Pienińska, Rodzinna(nr nieparzyste od 67 do 83, od 91 do 99 i parzyste od 40 do 60), Skalista, Stefanii Michlewskiej(nr nieparzyste od 9 do 19x), św. Rity, św. Rocha(nr parzyste od 248g do 248x i od 246 do 246x), św. Walentego(nr nieparzyste od 95 do końca i parzyste od 2 do końca), Wiesława Nycza, Wichrowa, Wierchowa, Zelwerowicza(nr parzyste od 72 do końca i nieparzyste od 37 do końca).
Reklama
Głosowanie nad przyjęciem projektu uchwały odbyło się bez wypowiedzi radnych i po przeczytaniu jej treści przystąpiono do głosowania, które zakończyło się akceptacją radnych. Kolejne działania związane z osiedlem Matysówka to zatwierdzenie jego statutu oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Chwilę później radni rozpoczęli debatę nad uchwałą w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami zamieszkałymi na terenie sołectwa Miłocin oraz osiedla Staromieście w celu utworzenia nowego osiedla o nazwie „Miłocin – Św. Huberta”. Radni pozytywnie przyjęli projekt uchwały.

„Pojawił się wniosek mieszkańców, związany z tym aby powstało całkowicie nowe osiedle, ale również pojawiły się propozycje, aby do Miłocina przyłączyć fragment osiedla Staromieście. Było to wstępnie konsultowane z radą osiedla Staromieście i istnieje tutaj potrzeba przeprowadzenia konsultacji” – informował podczas czytania projektu uchwały Maciej Stopa, sekretarz miasta Rzeszowa.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W każdą środę tego roku bezpłatne porady i badania w NFZ

RZESZÓW. Aby skorzystać z porad oraz badań nie potrzebujemy żadnych dokumentów.

Rzeszów

Wyszukiwarka połączeń komunikacji miejskiej w Google Maps uwzględni Rzeszów?

RZESZÓW. Ratusz zapewnia, że usługa zostanie wprowadzona w przyszłym roku.

Rzeszów

Pierwsze miejsce dla Rzeszowa za wydatki inwestycyjne

RZESZÓW. Statuetka trafi w ręce władz miasta dopiero 2 października.

Rzeszów

Bilety semestralne dla studentów już dostępne

RZESZÓW. Cena za bilet na wszystkie linie komunikacji miejskiej wynosi 188 zł.

Rzeszów

Przerwa w dostawie wody dla mieszkańców Al. Rejtana i ul. Popiełuszki

RZESZÓW. W godzinach od 23:00 do 06:00 nastąpi przerwa w dostawie wody zimnej i ciepłej.

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Reklama