Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie, zamknięcie ww. ulicy nastąpi w nocy z dnia 10 stycznia na 11 stycznia 2024 r. Ulica na odcinku od ul. Konarskiego do ul. Grunwaldzkiej będzie nieprzejezdna przesz ok. 1,5 miesiąca. Na czas prowadzenia robót będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu.

Prace na ulicy Grunwaldzkiej rozpoczęły się pod koniec października 2023 r. Ich zakres jest spory. Największą i najdroższą częścią tego zadania jest przebudowa starych instalacji podziemnych. Obecne oświetlenie uliczne zastąpią energooszczędne oprawy LED.

W ramach przebudowy wymieniona zostanie także nawierzchnia deptaka. Betonowa kostka brukowa zastąpiona zostanie płytami granitowymi i szarą, kamienną kostką.

Przebudowany zostanie również plac przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Historyczne ogrodzenie zostanie wyremontowane oraz częściowo wymienione, ułożona zostanie nowa nawierzchnia. Pojawią się tu również elementy małej architektury: ławki, stojaki rowerowe, kosze na śmieci. Przeprowadzona zostanie pielęgnacja drzew rosnących przy budynku UR.
Reklama
Przebudowana ul. grunwaldzka zyska więcej zieleni. Posadzone zostaną nowe drzewa, które będą wyposażone w automatyczny system nawadniania i napowietrzania.

Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą również parklety, które pojawią na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej.

W rejonie studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską powstanie Pomnik Bitwy Grunwaldzkiejw formie wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją.
 
Wykonawcą inwestycji jest firma OBO Polska z Rzeszowa. Jej koszt  to ok. 13,7 mln zł. Termin zakończenia prac to wrzesień 2024 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Już niebawem dni otwarte w Zarządzie Transportu Miejskiego

RZESZÓW. Dni otwarte odbędą się w dniu 20 września 2019 r. w godzinach 8:00 – 15:00 w siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego

Rzeszów

Parking wielopoziomowy przy hali Podpromie będzie czteropoziomowy z wyjazdem na most

RZESZÓW. Do 2023 roku mieszkańcy powinni już korzystać z nowej inwestycji.

Rzeszów

Radni z PiS chcą rewitalizacji placu targowego. Plan ratusza zakłada inwestycje na ok. 2 mln zł

RZESZÓW. Radni z rawa i Sprawiedliwości podnieśli temat rewitalizacji całego placu targowego przy ul. Targowej.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała nowa szkoła i przedszkole na os. Drabinianka [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Całość znajdzie się w jednym, trzy kondygnacyjnym obiekcie.

Rzeszów

Rusza rekrutacja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Przygotowano 468 miejsc

RZESZÓW. Rekrutacja potrwaod 25 września do 2 października.

Rzeszów

Schematy linii na przystankach. Dyrektor ZTM-u mówi o październiku br.

RZESZÓW. W pierwszej kolejności schematy linii będa na Śródmieściu.

Rzeszów

Porozumienie ws. Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego podpisane

RZESZÓW. Przebudowa Dworca Głównego ma się zakończyć w 2022 roku.

Reklama