Rzeszów - Sobota, 04.07.2026
Reklama

Pożar mieszkania przy ul. Twardowskiego. Dwie osoby w szpitalu, ogień prawdopodobnie od hulajnogi

Dodano: 03.07.2026 r. / Redakcja

Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl
Pożar mieszkania w bloku na ul. Twardowskiego w Rzeszowie (3.07.2026) - fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności pożaru, do którego dziś rano przy ul. Jana Twardowskiego w Rzeszowie. Dwie osoby przebywające w mieszkaniu trafiły do szpitala, jednak ich obrażenia nie są poważne. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej hulajnoga elektryczna.

Informację o zdarzeniu dyżurny otrzymał około godz. 6.15. Jeszcze przed przybyciem służb mieszkańcy budynku samodzielnie opuścili obiekt — z wyjątkiem dwóch osób, które ewakuowały się na balkon. Na miejsce zadysponowano pięć zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz jeden zastęp OSP Rzeszów-Słocina.

Po przybyciu strażaków ogniem objęty był przedpokój mieszkania na drugim piętrze. Dwie osoby przebywające na balkonie ewakuowano przy użyciu drabiny i przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. Poszkodowanych — 45-letnią kobietę i jej 15-letniego syna — przewieziono do szpitala na obserwację.

Według wstępnych ustaleń pożar najprawdopodobniej rozpoczął się od hulajnogi elektrycznej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ogień szybko opanowano i nie dopuszczono do jego rozprzestrzenienia się na pozostałą część budynku.

Dokładną przyczynę pożaru ustalą odpowiednie służby — policjanci pod nadzorem prokuratora, z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, przeprowadzą oględziny i zabezpieczą ślady.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będą droższe bilety na komunikacje miejską. Radni przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Nowy cennik zacznie obowiązywać najprawdopodobniej już od sierpnia.

Rzeszów

20 czerwca Boże Ciało. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

17 radnych za przyznaniem absolutorium dla prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Jak co roku podczas czerwcowej sesji Rady Miasta odbyło się głosowanie nad przyznaniem prezydentowi Rzeszowa absolutorium. 

Rzeszów

Blisko czterogodzinna debata nt. Raportu o stanie miasta Rzeszów

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa chwalili raport, natomiast Prawo i Sprawiedliwość wypunktowało braki.

Rzeszów

IMGW zapowiada burze z gradem, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem.

Rzeszów

Póki co miasto nie dopłaci do zbiorników na deszczówkę

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych Prawa i Sprawiedliwości został skierowany do komisji.

Rzeszów

26-latek zniszczył samochód. Zatrzymał go policjant po służbie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na osiedlu Nowe Miasto.

Rzeszów

Coraz rzadziej wybieramy się do muzeów, choć zbiorów przybywa

PODKARPACIE. Liczba zwiedzających w ub. roku była o 36,2 tys. mniejsza niż w 2017 roku.    

Reklama