Rzeszów - Niedziela, 24.08.2025
Reklama

Prezydentowi Rzeszowa grożono śmiercią. Tadeusz Ferenc: „ani przez sekundę nie czułem strachu”

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Prokuratura przejęła list skierowany do prezydenta Rzeszowa, autorstwa jednego z więźniów Zakładu Karnego w okolicy Będzina. Treść listu zawiera groźbę zabójstwa.

Prokuratora Rejonowa w Rzeszowa prowadzi postępowanie w sprawie listu, jaki jeden z więźniów Zakładu Karnego, skierował do prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca.

„Byłem przesłuchiwany czy będę wnosił oskarżenie wobec niego, powiedziałem tylko, że współczuje mu” – informował Tadeusz Ferenc, prezydent miasta.

Więzień w liście groził śmiercią prezydentowi Rzeszowa. Wiadomo, że autor listu ma ok. 30 lat i aktualnie odsiaduje wyrok za morderstwo.

„Nie współczuje [mężczyźnie – przyp. red.], bo żyje nienawiścią” – dodał Tadeusz Ferenc. Warto dodać, że w liście, wg. informacji podanych przez prezydenta Rzeszowa, była wzmianka o tragicznie zamordowanym prezydencie Gdańska, Pawła Adamowicza.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W 24 godziny stworzą prototyp gry. W październiku kolejna edycja Game Jam Rzeszów

Już za niespełna miesiąc programiści, młodzi twórcy gier, informatycy, graficy i ludzie związani z branżą, będą mieli okazję zmierzyć swoje siły podczas kolejnej edycji Game Jam Rzeszów 2019.

Rzeszów

Kongres 590. Poruszono temat PKA i nowego ośrodka badawczo-rozwojowego

RZESZÓW. Jak zapowiedziano podczas Kongresu 590 linia kolejowa do Jasionki zostanie zmodernizowana do prędkości 120 km/h. 

Rzeszów

Policjanci zatrzymali 8 nietrzeźwych kierowców. Wśród nich 16-latka kierująca motorowerem

RZESZÓW. Wszyscy nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za prowadzenia pojazdów w stanie nietrzeźwości oraz stracą prawa jazdy. 

Rzeszów

Znamy datę oficjalnego otwarcia Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Uroczyste otwarcie już 9 października.

Rzeszów

PKP PLK zapowiada zmiany na Podkarpaciu. Dotyczą przejazdów bez przesiadek oraz bezpieczeństwa

PODKARPACIE. Od 11 października pojedzie bezpośredni pociąg ze Stalowej Woli do Lublina.

Rzeszów

W G2A Arena ruszył Kongres 590

RZESZÓW. Kongres potrwa od 7 do 8 października.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Trzcianie koło Rzeszowa

RZESZÓW. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący jednośladem zmarł na miejscu wypadku.

Reklama