Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Rozbudowany lotniczy plac zabaw MTUlandia został przekazany miastu

Dodano:

fot. Adam Lampart/UM Rzeszowa
fot. Adam Lampart/UM Rzeszowa
RZESZÓW. Zakończono trzeci etap rozbudowy lotniczego placu zabaw MTUlandia przy ul. Sondeja. W piątek nastąpiło jego oficjalne przekazanie miastu Rzeszów.

-Mieszkamy w mieście, które jest sercem Doliny Lotniczej i taki plac zabaw,  jest ciekawym nawiązaniem do tego, co tutaj robimy, do przemysłu lotniczego, który w Rzeszowie i okolicy się rozwija. Warto docenić ten projekt, tym bardziej, że został stworzony przez pracowników MTU Aero Engines Polska, aby dać coś od siebie lokalnej społeczności. To fantastyczny gest. A dodatkowo, o czym warto powiedzieć, plac zabaw jest neutralny klimatycznie czym wpisuje się w naszą misję. Jesteśmy przecież w gronie 100 europejskich miast które do 2030 roku mają być neutralne ekologicznie– mówił Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa

Interaktywny plac zabaw zlokalizowany jest przy ul. Sondeja, w sąsiedztwie Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Projekt łączy w sobie elementy wspierające edukację poprzez zabawę, a jego celem jest rozwijanie pasji do lotnictwa. MTUlandia została udostępniona najmłodszym mieszkańcom miasta w 2018 r., od tego czasu plac zabaw był rozbudowywany o kolejne elementy związane z tematyką lotniczą.  W ostatnim etapie rozbudowy, samolot został wyposażony w interaktywny kokpit sterowany czujnikiem ruchu, dzięki czemu na pokładzie można usłyszeć komunikaty załogi lotu oraz dźwięk silników. Dodatkowo zainstalowano interkom umożliwiający łączność wieży kontroli lotów z samolotem.
Reklama
Na najmłodszych czekają również nowe interaktywne tablice edukacyjne jak np. odkrywca planet, a ponieważ żaden lot nie może odbyć się bez załogi samolotu, zainstalowane zostały szablony do zdjęć dla dzieci chcących wcielić się w rolę pań i panów pilotów.

Z myślą o opiekunach dzieci spędzających czas na placu zabaw, przygotowano dodatkowe ławki, przy których zainstalowane są moduły USB do ładowania mobilnych urządzeń elektronicznych.

-Pozytywne opinie, jakie otrzymaliśmy po pierwszym etapie budowy placu zabaw były dla nas dodatkowym napędem w planowanym dalszym rozwoju MTUlandii. Mamy nadzieję, że również te nowe interaktywne elementy będą rozwijać kreatywność i wyobraźnię najmłodszych mieszkańców miasta oraz pomogą im odkrywać fascynujący świat lotnictwa– mówił Krzysztof Zuzak, Dyrektor Zakładu MTU Aero Engines Polska Sp. z o.o.

Wszystkie elementy wykonane są z atestowanych materiałów bezpiecznych dla dzieci. Plac zabaw posiada certyfikat potwierdzający zgodność urządzeń zabawowych z grupą norm PN-EN 1176. Samolot znajduje się na zaprojektowanym pasie startowym, a cała konstrukcja placu zabaw na specjalnej amortyzującej nawierzchni.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejny etap modernizacji budynku OSP Biała

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na wybór firmy, która dokończy modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej na osiedlu Biała. Oferty przyjmowane są do 1 sierpnia.

Rzeszów

Zderzenie szynobusu z kosiarką w Rzeszowie

RZESZÓW. Do nietypowego zdarzenia doszło dziś rano na ulicy Architektów w Rzeszowie. W szynobus relacji Jasło-Rzeszów, wjechała kosiarka samojezdna. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów na ul. Budziwojskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności sobotniego wypadku na ul. Budziwojskiej. Zderzyły się tam trzy samochody. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Rzeszów

W sobotę "Marsz Równości" w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 15 lipca ulicami Rzeszowa przejdzie IV Marsz Równości pod hasłem "Idziemy po równość i pokój". W związku z przemarszem uczestników, całkowicie zamknięte dla ruchu zostaną fragmenty ulic

Rzeszów

Nowa hala sportowa I LO już zadaszona. Prace idą zgodnie z harmonogramem [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja warta prawie 12 milinów złotych ma być gotowa w czerwcu 2024 roku.

Rzeszów

Marma 32. Rajd Rzeszowski już za miesiąc

RZESZÓW. Zawodnicy będą mieli do pokonania 11 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 150 km. 

Rzeszów

Street Food Festival. W lipcu foodtrucki zaparkują w Galerii Nowy Świat

RZESZÓW. Przez trzy dni będziecie mogli posmakować kuchni z różnych stron świata.

Reklama