Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci kontrolowali taksówki na aplikację. Posypały się mandaty

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. 93 pojazdy oferujące usługi przewozowe „na aplikację” skontrolowano w ramach weekendowych działań policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego, Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. Ujawniono ponad 50 wykroczeń.

Działania służb prowadzone były w piątek i sobotę, w godzinach wieczornych i nocnych na ulicach Rzeszowa. Ich celem było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób. 

Rzeszowscy policjanci byli wspierani przez inspektorów transportu drogowego, funkcjonariuszy służby celno-skarbowej oraz straży granicznej. Sprawdzano, m.in. uprawnienia kierowców i ich trzeźwość, a także stan techniczny samochodów.

W ciągu dwóch dni trwania akcji, policjanci skontrolowali 93 taksówki "na aplikację". Ujawnili 52 wykroczenia, które dotyczyły m.in. stanu technicznego pojazdu, braku obowiązkowego wyposażenia oraz braku zapiętych pasów. Stwierdzono też 6 naruszeń przepisów o transporcie drogowym, m.in. nieokazanie stosownej licencji oraz brak aktualnych badań technicznych.

Funkcjonariusze nałożyli 27 mandatów karnych. Jednemu z kierowców, 32-latkowi z powiatu rzeszowskiego, odebrano prawo jazdy, po tym, jak badanie narkotesterem dało wynik pozytywny.
 
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 2 listopada remont na ul. Przemysłowej. Możliwe utrudnienia

RZESZÓW. W środę (2.11) rozpoczyna się wymiana zniszczonej nawierzchni asfaltowej na ul. Przemysłowej w Rzeszowie. Prace obejmą około 400-metrowy odcinek drogi.

Rzeszów

Kwesta na remont Starego Cmentarza

RZESZÓW. 1 listopada od godziny 10:00 rano do zmroku będzie trwać kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na remont nagrobków na zabytkowym Starym Cmentarzu w Rzeszowie.

Rzeszów

Naukowcy zapytają mieszkańców, jak żyje im się w Rzeszowie

RZESZÓW Rusza wspólny projekt Urząd Miasta Rzeszowa i Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

Rzeszów

Od 1 listopada nowe ceny biletów MPK

RZESZÓW. Od 1 listopada 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów na komunikację miejską w Rzeszowie.

Rzeszów

Organizacja ruchu przy rzeszowskich cmentarzach na Wszystkich Świętych

RZESZÓW. Sprawdź, jak dojechać na cmentarze w dniu Wszystkich Świętych.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Rzeszów

Ogrody kieszonkowe w Rzeszowie otrzymają nazwy miast partnerskich

RZESZÓW. Teren zielony przy ul. Kurpiowskiej otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy - Bielefeld”.

Reklama