Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Od soboty w filiach RDK oraz w Zespole Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy trwa zbiórka darów dla naszych miast partnerskich w objętej wojną Ukrainie. W tej chwili, najbardziej potrzebne są podstawowe środki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, krople do nosa, opatrunki, śpiwory, koce czy artykuły dla dzieci. Bardzo potrzebne są również kartonowe pudełka, taśmy klejące oraz reklamówki. Na chwile obecną punkty nie przyjmują odzieży. - Ważne jest, że obecnie nie zbieramy odzieży, dlatego bardzo prosimy mieszkańców o jej niedostarczanie. Jeśli sytuacja się zmieni, o wszystkim poinformujemy – informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Reklama
Potrzebujące osoby z Ukrainy, w każdej filii RDK oraz w ZSG im. Mikołaja Spytka Ligęzy mogą bezpłatnie odebrać zgromadzone tam dary (codziennie w godzinach 13:00 – 19:00). Dodatkowo, osoby, które potrzebują skorzystać z komputera z dostępem do Internetu, powinny skierować się do którejkolwiek z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Część z nich umożliwia również dostęp do sieci bezprzewodowej.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zatrzymano podejrzanego o wywołanie alarmów bombowych w ZUS i NFZ

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali 73-letniego mieszkańca Rzeszowa, który wysłał list z informacją o podłożeniu ładunków wybuchowych w ZUS oraz NFZ.

Rzeszów

Kolejna akcja sprzątania Wisłoka. Tym razem tereny, na których może znaleźć się przestrzeń kwadratowa

RZESZÓW. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 11.00 obok wejścia na piesza kładkę od ul. Podwisłocze.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współprace z uczelnią w Hamburgu

RZESZÓW. PRz podpisała porozumienie o  współpracy z Helmut Schmidt University (Uniwersytet Federalnych Sił Zbrojnych) w Hamburgu.

Rzeszów

Jest kolejny przetarg na rewitalizację parku przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. W poprzednim przetargu wybrany wykonawca wycofał się przed podpisaniem umowy.

Rzeszów

Znamy wyrok w sprawie pomnika na Placu Ofiar Getta

RZESZÓW. Wojewódzki Sąd Administracyjny wydał decyzję w sprawie skargi rzeszowskiego Ratusza.

Rzeszów

PiS ponownie w sprawie całorocznej wypożyczalni. Tym razem projekt uchwały uwzględnia hulajnogi

RZESZÓW. Tym razem projekt uchwały uwzględnia również skutery i hulajnogi elektryczne i trzyletnią umowę.

Rzeszów

W przyszłym tygodniu pojedziemy łącznikiem ul. Lubelskiej z ul. Warszawską?

RZESZÓW. Budowana droga będzie miała około 1,5 km długości.

Reklama