Rzeszów - Czwartek, 07.05.2026
Reklama

W Rzeszowie otwarto Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy

Dodano: 24.02.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. W Rzeszowie powstało pierwsze Centrum Edukacji Zdalnej dla młodzieży z Ukrainy. To miejsce, w którym ukraińskie dzieci połączą się ze swoimi szkołami. Do końca marca takich punktów będzie w naszym mieście cztery.

Centra Edukacji Zdalnej przeznaczone są dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, które nie korzystają z polskiego systemu oświaty. Powstają w ramach współpracy z organizacjami międzynarodowymi - UNICEF oraz UNHCR. - To miejsca, w których dzieci będą mogły skorzystać ze sprzętu wysokiej klasy i w komfortowych warunkach połączyć się ze swoimi nauczycielami. W ten sposób uzupełniamy ofertę edukacyjną. W naszych szkołach jest już bowiem duża grupa uczniów, którzy chodzą do klas z dziećmi polskimi, albo przygotowują się do tego w specjalnie utworzonych oddziałach – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.
Reklama
Pierwsze, uruchomione wczoraj centrum, mieści się w Punkcie Informacji Oświatowej przy ul. Gałęzowskiego 2. Zapewnia 10 miejsc w godzinach 9:00 – 14:00. W razie potrzeby czas jego pracy zostanie wydłużony. Do końca marca w Rzeszowie powstaną jeszcze trzy takie punkty, w których łącznie będzie dostępnych 80 miejsc. Zostaną utworzone w:

- budynkach Młodzieżowego Domu Kultury przy al. Piłsudskiego 25 i Osmeckiego 51,
- Zespole Szkół Plastycznych przy ul. Staszica 16 a
- Szkole Podstawowej nr 25.

Wyposażenie i obsługę centrum zapewnia UNICEF (adaptacja i dostosowanie pomieszczeń, zakup wyposażenia: biurka i fotele, opieka nad korzystającymi), zaś laptopy do nauki zdalnej przekazał UNHCR.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przy pięciu skrzyżowaniach w Rzeszowie powstały nowe przejazdy rowerowe

RZESZÓW. Inwestycja kosztowała 1,6 mln zł. Środki na jej realizację pochodzą z funduszy Unii Europejskiej.

Rzeszów

Parkomaty przy Galerii Nowy Świat. Płatny postój powyżej 2 godzin

RZESZÓW. Kolejna rzeszowska galeria handlowa wprowadza opłaty za dłuższy postój. Od 8 stycznia 2024 r. na parkingu galerii przy ul. Krakowskiej obowiązuje nowy system parkingowy. 

Rzeszów

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, w sobotę ulicami Rzeszowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Ogólnopolskie hasło tegorocznego Orszaku brzmi „W jasełkach leży!”, natomiast w Rzeszowie wołano również m.in. „Niech każdy się dowie –...

Rzeszów

Ostatni weekend ze Świątecznym Miasteczkiem na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Jeszcze tylko do niedzieli, 7 stycznia 2024 r. będzie można odwiedzić Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie nowy żłobek. Przyjmie 190 maluchów

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na budowę żłobka na przy ul. Jachowicza na osiedlu Drabinianka. Obiekt powstanie w sąsiedztwie nowej szkoły i przedszkola przy ulicy Kwiatkowskiego, oddanych do użytku we wrześniu 2022 roku.

Rzeszów

Orszak Trzech Króli. Utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Po trzech latach przerwy, rzeszowskimi ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 6 stycznia. W związku z tym, ulice na trasie przemarszu będą zamykane.

Rzeszów

W starym bloku przy ul. Hetmańskiej dobudowano zewnętrzne windy

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Rzeszowie dobudował sześć zewnętrznych wind do bloku przy ul. Hetmańskiej 43/1. Dzięki temu mieszkańcy tego sześciopiętrowego budynku, nie musza już chodzić na piechotę.

Rzeszów

Na kilkadziesiąt dni zamkną jedną z ulic w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. W związku z przebudową ul. Grunwaldzkiej, na około półtora miesiąca zamknięta zostanie ul. Kopernika.

Reklama