Rzeszów - Środa, 11.02.2026
Reklama

W Rzeszowie trwa audyt przejść dla pieszych

Dodano: 29.11.2022 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa audyt rzeszowskich przejść dla pieszych. Jego celem jest poprawa widoczności i bezpieczeństwa pieszych.

Z inicjatywy Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka, wczoraj w Rzeszowie rozpoczął się audyt przejść dla pieszych. Ocenę przeprowadzają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg oraz Zarządu Zieleni Miejskiej. Wnioski z audytu zostaną spisane i będą wprowadzane w życie w najbliższym czasie.

- W pierwszej kolejności sprawdzane były przejścia dla pieszych w ciągu al. Cieplińskiego. Tutaj zgłaszane były wnioski dotyczące przycięcia części roślin rosnących w sąsiedztwie przejść. Niektóre z roślin mogą zostać przesadzone w inne miejsca – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Kolejne przejścia dla pieszych, które będą weryfikowane pod względem bezpieczeństwa znajdują się m.in. ulicy Słowackiego, Okulickiego, Powstańców Warszawy, Witosa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Grudniowe spotkanie Prezydenta Konrada Fijołka z mieszkańcami trzech osiedli

RZESZÓW. W tym tygodniu odbędzie się kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Wypadek na ul. Warszawskiej. 1 osoba ranna

RZESZÓW. Na ul. Warszawskiej w Rzeszowie doszło do zderzenia peugeota z citroenem. Ranna została jedna osoba, pasażerka citroena. Kobieta trafiła do szpitala.

Rzeszów

Najciekawsze reklamy z całego świata na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Jedyny w Polsce seans, podczas którego można oglądać najciekawsze reklamy z całego świata. Nadchodzi 23. edycja wydarzenia pn. „ADventure – Nocne spotkanie z reklamą” organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Brief z...

Rzeszów

VII Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy. Świąteczne produkty, rodzinne warsztaty i występy artystyczne

RZESZÓW. W Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę. niedzielę. Uczestnicy będą mogli zakupić świąteczne wyroby rękodzielnicze i produkty spożywcze od obecnych wystawców, jak również wziąć udział w rodzinnych warsztatach oraz obejrzeć występy artystyczne.

Rzeszów

Rzeszowscy "komandosi" w szpitalu przy Lwowskiej. Obdarowali dzieci prezentami

RZESZÓW. W niecodziennej akcji wzięli udział rzeszowscy kontrterroryści. Zjeżdżali na linach z dachu Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, żeby przekazać dzieciom mikołajkowe prezenty. Pomagał im w tym robot pirotechniczny.  

Rzeszów

W przyszłym roku polecimy z Rzeszowa do Hiszpani

RZESZÓW/JASIONKA. Od 3 kwietnia 2024 roku Ryanair uruchamia loty z Jasionki do hiszpańskiego miasta Alicante. Trasę będą obsługiwały Boeingi 737-800.

Rzeszów

Dwa nowe lodowiska w Rzeszowie. Będą zadaszone i oświetlone

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstają dwa nowe, kryte lodowiska. Większe budowane jest już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Kolejne stanie nad zalewem na Wisłoku.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury. Ruszają zapisy na zimowe półkolonie

RZESZÓW. W środę, 6 grudnia startują zapisy na zimowe półkolonie dla dzieci, które odbędą się w dwunastu filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego miasta. Liczba miejsc ograniczona.

Reklama