Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Z Rzeszowa do Edynburga. Ryanair uruchamia nowe połączenie

Dodano: /

fot. RESinet.pl / Pixabay
fot. RESinet.pl / Pixabay

RZESZÓW/JASIONKA. Jesienią br. Ryanair uruchamia bezpośrednie loty z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Edynburga. Trasa będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu w poniedziałki i piątki.

To już dziesiąty kierunek oferowany przez irlandzkie linie lotnicze z podrzeszowskiego lotniska. Od 27 października 2025 r. podróżni z Podkarpacia zyskają połączenie ze stolicą Szkocji – Edynburgiem.

- Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki, oferując wygodne połączenie zarówno na weekendowe jak i dłuższe podróże. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy i z kolejnego kierunku, który na pewno spodoba się polskim turystom - mówi Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair.

W poniedziałki samoloty będą startować z Edynburga o godz. 6:00 i lądować w Rzeszowie o 9:50. Powrót z Jasionki zaplanowano na 10:15, a przylot do Edynburga o 12:15. W piątki z Edynburga wylot odbędzie się o 6:35, z lądowaniem w Rzeszowie o 10:25. Lot powrotny z Podkarpacia wystartuje o 10:50 i dotrze do Szkocji o 12:50.

Reklama

Edynburg to już dziesiąta destynacja w ofercie Ryanaira z podrzeszowskiego lotniska. W dotychczasowej ofercie irlandzkiego przewoźnika znajdują się takie kierunki jak: Dublin, Londyn (Stansted i Luton), Manchester, Mediolan, Zadar, Alicante, Bristol oraz Malta.

-Cieszymy się, że nasz kluczowy przewoźnik, Ryanair, zdecydował się na ponowne uruchomienie połączenia do Edynburga. To trasa, na którą czekało wielu pasażerów z naszego regionu. Wznowienie tych lotów to kolejny ważny krok w rozwoju naszej siatki połączeń -podkreśla Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Bilety na loty do stolicy Szkocji są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika na stronie internetowej https://www.ryanair.com/pl

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

RZESZÓW. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Reklama