Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Zabytkowy Jelcz ponownie wyjedzie na ulice Rzeszowa

Dodano: 23.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Już wkrótce na ulicach Rzeszowa znów będzie można zabytkowego Jelcza z MPK Rzeszów. Kilka tygodniu temu przewoził on pasażerów w ramach 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Tym razem okazją do wyjazdu autobusu na ulice miasta będzie Dzień Kobiet.

Estrada Rzeszowska szykuje kilka atrakcji z okazji Dnia Kobiet. Jedną z nich będzie możliwość przejażdżki zabytkowym Jelczem PR110U #442, wyprodukowanym w 1982 roku. W dniu 8 marca autobus będzie kursował na trasie linii „0”, w godzinach 7:00 – 11:00 oraz 14:00 - 17:00. Trasę będzie rozpoczynał z Dworca Lokalnego.

- Przejazdy będą bezpłatne, a podróżni będą częstowani zdrowymi shake'ami przygotowanymi i serwowanymi przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie – informuje Estrada Rzeszowska. Panie będą mogły również liczyć na drobne upominki.

Na 8 marca Estrada zaplanowała jeszcze inne atrakcje. Wieczorem w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się bezpłatny koncert Bartka Grzanka z zespołem, promujący najnowszą płytę artysty pt. „Grzanek”. Początek o godz. 20:00.

Przedłużeniem świętowania Dnia Kobiet będzie Modowy Bazar, który odbędzie się w sobotę 9 marca w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury, w godzinach 11:00 - 16:00.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Żądają wycofania decyzji Uniwersytetu Rzeszowskiego odnośnie wprowadzenia badań na zwierzętach

RZESZÓW. Utworzono petycje skierowaną do Uniwersytetu Rzeszowskiego, aby nie rozpoczynała badań na zwierzętach.

Rzeszów

W związku z remontem mostów nad al. Wyzwolenia od 21 do 27 będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Linie nr 9, 13, 18, 25, 26, 55, 58, N1 kursować będą objazdami.

Rzeszów

W PCN „Łukasiewicz” powstanie System Szkół Partnerskich. 75 szkół przystąpiło do projektu

RZESZÓW. Na dzień dzisiejszy do Systemu Szkół Partnerskich zgłosiło 75 szkół, docelowo będzie ich ok. 100.

Rzeszów

7,6 mln zł za rozbudowę budynku AL Politechniki Rzeszowskiej

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska planuje rozbudowę budynku AL. Roboty budowlane miałyby się rozpocząć najpóźniej w marcu, a na samą inwestycje zamierzają przeznaczyć 7,6 mln zł.

Rzeszów

Rozpoczął się cykl spotkań traktujących o Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. O Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim.

Rzeszów

Protest w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Pracownicy są niezadowoleni z płac

RZESZÓW. Pracownicy manifestują swoje niezadowolenie z niskich płac nosząc żółte wstążki na znak ogólnopolskiego protestu.

Rzeszów

21 stycznia rozpoczną się konsultacje w sprawie zmiany granic Rzeszowa

RZESZÓW. Decyzje o zmianie granic zapadną do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę uruchomią syreny alarmowe

RZESZÓW. Syreny zabrzmią 19 stycznia o godzinie 12.00.

Reklama