Rzeszów - Sobota, 17.05.2025
Reklama

Zakaz wstępu na rzeszowskie cmentarze

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 3 kwietnia obowiązuje zakaz wejścia na wszystkie cmentarze w naszym mieście. Mieszkańcy proszeni są o dostosowanie się do zakazu.

W Rzeszowie, podobnie jak i w wielu innych miastach zamknięto cmentarze dla odwiedzających. Przy wejściach na cmentarze pojawiły się tablice informujące o zakazie wstępu, a Straż Miejska i Policja będą patrolowały tereny cmentarzy.

„W związku z Rozporządzeniem Rządu RP dot. ograniczeń w poruszaniu się i całkowitego zakazu wstępu do parków i na bulwary, przepis ten obowiązuje również wszystkie cmentarze „ – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta.

Należy zaznaczyć, że pogrzeby będą się odbywać, jednak liczba uczestników musi być ograniczona do 5 osób (nie licząc księży i obsługi).

"Kaplice cmentarne są zamknięte, a trumna lub urna są wynoszone przez obsługę przed budynek skąd odbywa się wyprowadzenie na miejsce pochówku." - dodaje Maciej Chłodnicki. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Możliwe burze z gradem i silny wiatr, m.in. w Rzeszowie

RZESZÓW. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 100km/h, lokalnie do 115 km/h

Rzeszów

Czy w Rzeszowie zniknie Straż Miejska? Znamy stanowisko prezydenta miasta

RZESZÓW. „Bez nich miasto byłoby dużo brzydsze” – wyjaśniał prezydent.

Rzeszów

Lato w mieście, czyli jak przyjemnie spędzić wakacje w Rzeszowie

RZESZÓW. Lista atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Rzeszowa w trakcie wakacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Krakowskiej. Wypadli z koziołkującego mercedesa

RZESZÓW. W wyniku zdarzenia jeden z mężczyzn zginął na miejscu, a dwóch zostało rannych.

Rzeszów

Aktorzy „Siemaszki” zwycięzcami Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

RZESZÓW.Do Oksany Czerkaszyny powędrowała nagroda indywidualna dla najlepszej aktorki.

Reklama