Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Dwóch żołnierzy zawodowych z zarzutami o kłusownictwo

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Zatrzymano czwórkę mężczyzn, którzy w okolicach poligonu w Nowej Dębie polowali na bobry. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów – Dział do Spraw Wojskowych nadzoruje śledztwo prowadzone przez Wydział Żandarmerii Wojskowej w Rzeszowie przeciwko czterem ustalonym osobom (w tym dwóm żołnierzom zawodowym).

Zatrzymani mężczyźni są podejrzani m.in. o to, że działając na terenie wojskowym (w okolicach poligonu w Nowej Dębie) wspólnie i w porozumieniu wchodzili w posiadanie zwierzyny objętej ochroną gatunkową, mowa o bobrach.

Za pomocą narzędzi przeznaczonych do kłusowania, tj. wnyków, ze szczególnym okrucieństwem spowodowali śmierć zwierząt. Na obecnym etapie trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie okresu, w którym sprawcy działali oraz ustalenie ilości uśmierconych w sposób przestępczy zwierząt. Zarzucone podejrzanym przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 5.
Źródło: Prokuratora Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Niewybuchy z czasów II wojny światowej odnalezione w Jasionce

RZESZÓW. Podczas prac ziemnych w Jasionce, odnaleziono pociski z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały zabezpieczone i wywiezione przez saperów do miejsca neutralizacji.

Rzeszów

E-hulajnogi Lime wracają na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Dla użytkowników przygotowano specjalną promocję na drugi przejazd.

Rzeszów

W Rzeszowie ma powstać nowa klasa sportowa o profilu "Sporty wodne"

RZESZÓW. Jej uczniowie trenowaliby skoki do wody i pływanie. Warunek powstania takiej klasy jest jeden: zainteresowanie dzieci i rodziców.

Rzeszów

Wielkanocny jarmark na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. W programie m.in. występy polskich i ukraińskich artystów, poczęstunek, warsztaty tematyczne i zagroda z żywymi królikami.

Rzeszów

W Rzeszowie przybędzie 500 nowych drzew

RZESZÓW. Nowe drzewa pojawią się w m.in. w Parku Papieskim, na terenach rekeracyjnych przy ul. Staszica i Kustronia oraz w sąsiedztwie przyszłego placu zabaw na os. Miłocin Św. Huberta.

Rzeszów

Zderzenie ciężarówki z osobówką na al. 9 Dywizji Piechoty

RZESZÓW. Dziś rano, na ul. 9 Dywizji Piechoty doszło do zderzenia ciężarowego volvo z seatem. 30-letnia kierująca samochodem osobowym trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami kolejnych dwóch osiedli

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami dwóch osiedli: Staromieście i 1000-lecia.

Rzeszów

Przerwa w działaniu psich parków w Rzeszowie

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku nieczynne będą psie parki na kilku rzeszowskich osiedlach. Przerwa techniczna zostanie wykorzystana na rekultywację terenu.

Reklama