Rzeszów - Sobota, 18.04.2026
Reklama

Inwestycja drogowa na osiedlu Miłocin. Podpisanie umowy z wykonawcą

Dodano: 06.06.2022 r.

Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
Zdjęcie z profilu facebook: Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa
RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ok. 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej na osiedlu Miłocin. Umowa na realizację inwestycji zostanie podpisana jeszcze w tym tygodniu.

Ulica Parkowa łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. W ciągu ostatnich lat powstało przy niej wiele domów. W tracie ubiegłorocznej kampanii wyborczej, Konrad Fijołek, wówczas kandydat na prezydenta, podpisał tzw. kontrakt dla osiedla Miłocin, w ramach którego obiecał m.in. budowę ul. Parkowej, o którą zabiegali mieszkańcy osiedla.

Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag jeszcze w tym tygodniu zostanie przekazany teren pod budowę drogi. Koszt tego zadania to ponad 5,2 mln zł.

Inwestycja będzie polegała na wybudowaniu ok. 800-metrowego odcinka ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres prac obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia.

 Na realizację inwestycji, wykonawca będzie miał siedem miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Świąteczny Konwój Radia ZET w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z wizytą Konwoju w czwartek część ul. Słowackiego w centrum Rzeszowa będzie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Kolizja na rondzie przy al. Wyzwolenia. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Wczoraj rano na rondzie przy al. Wyzwolenia doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. Okazało się, że 22 letni sprawca miał blisko 2 promile. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowe atrakcje na placach zabaw przy rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na dostawę urządzeń do zabawy, w które doposażone zostaną place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszów ma już wszystkie tereny potrzebne do budowy nowego stadionu

RZESZÓW. Obiekt powstanie na bazie stadionu CWKS Resovii, a przetarg na jego wykonanie ma być ogłoszony jeszcze w grudniu.

Rzeszów

ALDI otwiera drugi sklep w Rzeszowie

RZESZÓW. Otwarcie we wtorek, 6 grudnia 2022 r. Dla klientów przygotowano liczne promocje. Pojawi się również foodtruck z poczęstunkiem.

Rzeszów

Wystartował sezon łyżwiarski na lodowisku w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Ze ślizgawki przy ul. Broniewskiego można korzystać 7 dni w tygodniu. Partnerem lodowiska jest Miasto Rzeszów.

Rzeszów

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej. Najpierw w Plazie, potem w Galerii Rzeszów

RZESZÓW. Na stoiskach, m.in. rękodzieło z filcu i drewna, ręcznie wykonane stroiki, wyroby gastronomiczne i świąteczne dekoracje.

Reklama