Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

Dodano:

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.
 
Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszą liste powiatów i miast na prawach powiatów, które od 3 października zostaną objęte dodatkowymi obostrzeniami. Wśród nich jest Rzeszów, który znajdzie się w “żółtej strefie”. W wojedztwie podkarpackim w “strefie zółtej” znajdą się również powiaty: dębicki i mielecki.
 
Obostrzenia w strefach dotyczą, m.in., kongresów i targów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, lokali gastronomicznych, parków rozrywki, wesołych miasteczek i parków rekreacyjnych, siłowni i kin.
 
W związku z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń,  Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc wystosował apel do mieszkańców o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego. Poniżej publikujemy go w całości"
 
“W związku z odnotowanym w ostatnim czasie znacznym wzrostem liczby zachorowań na Covid-19 w naszym mieście oraz w regionie, od 3 października br.  Miasto Rzeszów znajdzie się w tzw. „strefie żółtej”.
 
Zwracam się do Państwa z gorącym apelem o przestrzeganie wprowadzonych rygorów sanitarnych oraz rozważenie ograniczenia lub zawieszenia działań o charakterze nieobowiązkowym.
 
Reklama
Zdając sobie sprawę z tego, że nadchodzący okres zwiększenia ograniczeń w różnych sferach życia społecznego przyniesie utrudnienia i niedogodności, proszę o zachowanie w nadchodzących dniach dyscypliny, w szczególności w zakresie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, częstej dezynfekcji rąk oraz zachowania zasad społecznego dystansu.
 
Tylko wspólnym wysiłkiem wszystkich ludzi dobrej woli możemy ograniczyć skutki pandemii. Pokażmy, że jesteśmy społeczeństwem odpowiedzialnym i dbamy o siebie nawzajem.”

 
 
Lista powiatów, w których wracają obostrzenia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.
 
Wg danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, do tej pory w stolicy podkarpacia potwierdzono 365 przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało 214 osób, 3 zmarły.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne "elektryki" Solarisa przyjadą do Rzeszowa

RZESZÓW. Tabor rzeszowskiej komunikacji zasilą kolejne autobusy elektryczne marki Solaris. Mają dotrzeć do Rzeszowa do 16 października 2023 r.

Rzeszów

Policjanci podsumowali okres świąteczny na drogach Rzeszowa i powiatu

RZESZÓW. 27 kolizji, 3 wypadki, 7 nietrzeźwych kierowców - tak w liczbach wygląda bilans świątecznego weekendu na drogach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

50 tys. zł na atrakcje dla seniorów w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 28 kwietnia miasto czeka na oferty od organizacji pozarządowych, które mają pomysł na zagospodarowanie czasu dla seniorów w Rzeszowie. W puli konkursowej jest 50 tys. złotych.

Rzeszów

Rzeszów będzie ubiegał się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029. Prezydent spotkał się z Rzeszowską Radą Kultury

RZESZÓW. We wtorek, w Teatrze Maska Maska, Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i miejscy urzędnicy spotkali się z Rzeszowską Radą Kultury, organem doradczym prezydenta. W spotkaniu wzięli również udział rektorzy wyższych uczelni. 

Rzeszów

Ukradł alkohol, zaatakował sprzedawcę i uszkodził samochód. Został aresztowany

RZESZÓW. 30-letni mieszkaniec Rzeszowa najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Reklama