Rzeszów - Niedziela, 25.05.2025
Reklama

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na skrzyżowaniu ulicy Paderewskiego z ulicą Witolda ma powstać rondo. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. Władze miasta potwierdzają, że zrealizują propozycję.

Nie od dzisiaj wiadomo, że mieszkańcy Rzeszowa, których mieszkania znajdują się w okolicy ul. Paderewskiego,  ul. Witolda oraz Powstańców Styczniowych mają olbrzymi problem z wjazdem i wyjazdem do teren osiedla w czasie, kiedy ruch na ulicach jest największy. Jest to kolejny przykład na to, że władze miasta najpierw realizują inwestycję mieszkaniowe, a później myślą o przebudowie dróg, których przepustowość w zderzeniu z rzeczywistością okazuje się za mała.

Gdy już problem zaczynał być coraz bardziej odczuwalny przez mieszkańców, w pierwszej kolejności ratusz postanowił przebudować wyjazd przy al. Armii Krajowej. Teraz radni apelują o budowę ronda, które ma upłynnić ruch. Okazuje się, że ratusz jest chętny na realizację tego zadania: „Przygotowany zostanie wniosek dotyczący ujęcia w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Rzeszowa inwestycji pn. Budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich”  - informował Marek Ustrobiński, wiceprezydent miasta w odpowiedzi na interpelację. Pojawiają się opinie, że kolejnym krokiem ma być przedłużenie ul. Krzyżanowskiego do ul. Wieniawskiego. Jak będzie w istocie, czas pokaże.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W maju ruszają pokazy specjalne fontanny multimedialnej [HARMONOGRAM]

RZESZÓW.  W tym sezonie zaplanowano 10 pokazów specjalnych. Ponadto będę również pokazy codzienne.

Rzeszów

30 mln zł na Wisłokostradę. Umowa podpisana

RZESZÓW. Dotacja będzie pochodziła z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Kwota ta uzupełni przyznane wcześniej na tę inwestycję 65 mln zł z programu Polski Ład.

Rzeszów

Wróciły loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW. Wznowienie połączenia uczczono salutem wodnym i toastem. Loty do stolicy Bawarii odbywają się codziennie.

Rzeszów

Poranna kolizja trzech samochodów w Rzeszowie

RZESZÓW. Dziś rano, na skrzyżowaniu ulicy Cichej i Granicznej w Rzeszowie doszło do kolizji trzech samochodów. 

Rzeszów

Lewy brzeg Wisłoka wyłącznie pod zieleń i rekreację

RZESZÓW. 32 hektary obejmie plan zagospodarowania przestrzennego „Dolina Wisłoka”. Zakłada on przeznaczenie na tereny zielone i rekreacyjne działek nad rzeką pomiędzy mostem Załęskim a rejonem firmy Sanofi.   

Rzeszów

22-latek ukradł volkswagena, 4 godziny później był już w rękach policji

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło na ul. Kopernika w Rzeszowie. Sprawca przyznał się do czynu i dobrowolnie poddał się karze.

Rzeszów

Otwarcie sezonu w Game Over Cycles. Mnóstwo atrakcji, nie tylko dla motocyklistów

RZESZÓW. W programie wydarzenia m.in. jazdy demo, foodtrucki, pokazy tatuażu i lakierowania oraz konkursy z nagrodami...

Rzeszów

Tour de WSIiZ - rajd rowerowy szlakiem Green Velo połączony z EkoPiknikiem

RZESZÓW. Rajd wystartuje 13 maja 2023 roku. Na zawodników czeka blisko 20-kilometrowa trasa.

Reklama