Rzeszów - Piątek, 16.05.2025
Reklama

Najlepszy miesiąc w historii lotniska w Jasionce. Obsłużono ponad 94 tys. pasażerów

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

JASIONKA/RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka przyzwyczaił nas już do bicia kolejnych rekordów. Nie inaczej jest i tym razem. Miniony miesiąc był najlepszym w historii lotniska. Obsłużono aż 94 198 pasażerów. To o 17 procent więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów przeżywa swój najlepszy czas w historii. Od początku 2025 roku do końca kwietnia z usług lotniska skorzystało już ponad 300 tysięcy podróżnych.

Kwiecień okazał się najlepszym miesiącem w dziejach podrzeszowskiego lotniska. Obsłużono aż 94 198 podróżnych.

Reklama

- Jesteśmy zadowoleni z tego w jakim stylu rozpoczęliśmy obecny sezon letni. Tak świetny wynik wyraźnie pokazuje, że coraz więcej podróżnych wybiera nasze lotnisko jako wygodny i dostępny punkt podróży. - komentuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu lotniska.

Najchętniej wybierane przez pasażerów kierunki to: Warszawa, Londyn, Monachium i Mediolan. Wśród typowo wakacyjnych destynacji prym wiodą: Egipt i Turcja. Od kwietnia pasażerowie mogą korzystać z nowych tras: na Maltę i do marokańskiego Agadiru, a w maju do siatki połączeń dołączają kolejne atrakcyjne kierunki- Majorka, Djerba(Tunezja) oraz Tirana (Albania).

„Wszystko wskazuje na to, że jeśli obecny trend się utrzyma, podkarpackie lotnisko zakończy 2025 rok z historycznym wynikiem, przekraczającym dotychczasowe prognozy” – przekazało biuro prasowe Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej odbędzie się pokaz szkolenia spadochronowego

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia o godz. 10:00.

Rzeszów

Poseł Buczak o zabudowie terenów nad zalewem: „Zwróciłem się do NIK-u o przeprowadzenie kontroli”

RZESZÓW. Poseł Wojciech Buczak skierował pismo do Najwyższej Izby Kontroli.

Rzeszów

PRIMA APRILIS! Póki co władze miasta nie zamierzają przenieść Ratusza

1 kwietnia informowaliśmy, że władze miasta chcą przenieść Ratusz na al. Piłsudskiego.  To był oczywiście żart prima-aprilisowy.

Rzeszów

1 kwietnia zmieniają się rozkłady trzech linii MPK. Ponadto startuje nowa linia na Zalesiu

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza kolejne zmiany w rozkładzie.

Rzeszów

Akty oskarżenia dla trzech osób związanych z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

RZESZÓW. Akt oskarżenia przedstawiono Kazimierzowi G, Markowi H. i Zenonowi K.

Rzeszów

W Rzeszowie będzie nowe miejsce stacjonowania zespołu ratownictwa medycznego

RZESZÓW. Od 1 kwietnia w życie wchodzą zmiany związane z ratownictwem medycznym. 

Rzeszów

Dzisiaj Asseco Resovia Rzeszów zagra o 7. miejsce w PlusLidze

RZESZÓW. W tym sezonie zespół z Rzeszowa już dwuktornie musiał uznac wyższość GKS-u.

Rzeszów

Nie cztery, a trzy skrzyżowania zmodernizuje Ratusz. Mają być gotowe do końca roku

RZESZÓW. Miasto rozstrzygnęło przetarg na przebudowę trzech dużych rzeszowskich skrzyżowań.

Reklama