Rzeszów - Piątek, 05.09.2025
Reklama

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

Dodano: 24.09.2020 r.

Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
Na zdj. Odwzorowana na wirtualnej mapie ul. Lisa Kuli, fot. Karol Żelazko - Projekt Rzeszów
RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

„Projekt Rzeszów” to robocza nazwa mapy odwzorowującej stolicę województwa podkarpackiego, będącej dodatkiem do symulatora autobusu OMSI 2.

„Projekt będzie półrealny. Oznacza to, że układ dróg w większości będzie pokrywał się z rzeczywistym, choć w pewnych miejscach mogą pojawić się pewne niewielkie odstępstwa bądź uproszczenia. Choć wiele terenów jest tworzone wykorzystując już gotowe obiekty stworzone przez twórców innych map, na mapie pojawią się charakterystyczne obiekty z Rzeszowa.” – czytamy na stronie Projekt Rzeszów.
W grze wcielimy się w kierowcę rzeszowskiego autobusu miejskiego, który będzie rozwoził pasażerów na trasie wybranej linii. Gracz będzie mógł, m.in. obsługiwać pulpit, zatrzymywać się na przystankach czy otwierać i zamykać drzwi pojazdu.
Reklama
Twórcą projektu jest mieszkaniec Rzeszowa, Karol Żelazko, student informatyki na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej, który do pracy nad mapą wykorzystuje darmowego programy i narzędzia takie jak: Blender, GIMP, Google Earth, Google Street View. Karol korzysta również ze zdjęć budynków i obiektów, które przesyłają mu sami mieszkańcy Rzeszowa. Całość prac wykonuje samodzielnie w wolnym czasie.

Jak na razie, nie wiadomo kiedy można spodziewać się premiery dodatku. Postęp w pracach nad projektem można obserwować na facebookowej stronie projektrzeszow.blogspot.com

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie nowa ścieżka pieszo-rowerowa przy ul. Odrzykońskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje ścieżki pieszo-rowerowe po obu stronach ul. Odrzykońskiej na osiedlu Kotuli. Umowa ma zostać podpisana w połowie sierpnia.

Rzeszów

Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę konkurs elegancji na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Zabytkowe pojazdy będzie można podziwiać w godz. 14:00 - 16:00.

Rzeszów

Festiwal rowerowy po raz 3. w Rzeszowie

RZESZÓW. Tegoroczna edycja festiwalu skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży, dla których zostały przygotowane konkurencje takie jak zawody na Pumptracku na osiedlu Baranówka oraz zawody MTB na rzeszowskich Bulwarach.

Rzeszów

Połączenie ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską i Czudecką na ukończeniu

RZESZÓW. Inwestycję realizuje firma Strabag. Droga ma być ukończona wczesną jesienią tego roku, najprawdopodobniej już końcem września.

Rzeszów

Rusza sprzedaż bezpłatnych biletów MPK dla uczniów

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 7 sierpnia br. rozpoczyna się zapisywanie uprawnień do bezpłatnych przejazdów dla uczniów na kolejny rok szkolny.

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w Plazie

RZESZÓW. Krew będzie można oddać w najbliższą sobotę 5 sierpnia 2023 r. w specjalnym Krwiobusie RCKiK ustawionym przed wejściem do Plazy.

Rzeszów

Rzeszowski Dom Kultury poszukuje instruktorów zajęć

RZESZÓW. Placówka poszukuje ludzi z pasją i pozytywną energią, lubiących pracę z dziećmi i młodzieżą czy też dorosłymi i seniorami.

Rzeszów

Impreza naukowo-motoryzacyjna w Podkarpackim Centrum Nauki "Łukasiewicz"

RZESZÓW. W najbliższą sobotę Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce zmieni się w arenę wielbicieli motoryzacji i paliw przyszłości.

Reklama