Rzeszów - Środa, 18.02.2026
Reklama

Seria wypadków w powiecie rzeszowskim. Dwie osoby poszkodowane

Dodano: 13.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do trzech wypadków doszło w czwartek na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W zdarzeniach poszkodowane zostały dwie osoby. Rzeszowscy policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 15:00 w Głogowie Małopolskim. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 17-letnia dziewczyna, podczas przechodzenia na oznakowanym przejściu dla pieszych, została potrącona przez samochód koloru ciemnego. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Bud Głogowskich.

Poszkodowana 17-latka została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Policjanci ustalają dane pojazdu oraz kierowcy.

Reklama

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 18:00 w Trzcianie. 24-letni kierowca Opla, jadąc w kierunku Bratkowic, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z Mercedesem. W wyniku zdarzenia 50-letni kierujący Mercedesem wymagał pomocy medycznej.

Przed godz. 19.30, W Sokołowie Małopolskim doszło do kolejnego wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 31-letni kierowca Bmw, jadąc w kierunku Hucisk, potrącił idącego w tym samym kierunku poboczem mężczyznę, który prowadził rower. Ranny 60-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci przypominają, że pieszy ma pierwszeństwo nie tylko wtedy, gdy znajduje się już na przejściu, ale również w momencie wchodzenia na pasy. Kierowcy powinni w rejonie przejść zachować szczególną ostrożność i zwolnić. W zderzeniu z pojazdem pieszy ma znacznie mniejsze szanse, a takie zdarzenia często kończą się tragicznie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W nocy z 29 na 30 października 2022 r. przechodzimy z czasu letniego na czas zimowy. Linie nocne N1 i N2 pojadą wg zmienionych rozkładów jazdy:

Rzeszów

Dachowanie forda w Malawie. Kierowca był pijany

RZESZÓW. Ponad 1,6 promila „wydmuchał„ 52-letni kierowca forda, którego samochód dziś rano dachował na prywatnej posesji w Malawie.

Rzeszów

Ogrody kieszonkowe w Rzeszowie otrzymają nazwy miast partnerskich

RZESZÓW. Teren zielony przy ul. Kurpiowskiej otrzymał nazwę „Ogród kieszonkowy - Bielefeld”.

Rzeszów

Śmiertelne potrącenie na ul. Grottgera w Rzeszowie

RZESZÓW. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed godz. 12:00. Samochód ciężarowy śmiertelnie potrącił kobietę, która przechodziła przez oznakowane przejście dla pieszych.

Rzeszów

Kolizja w Krasnem. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia, był pijany

KRASNE. 45-letniemu sprawcy kolizji grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi 10 dodatkowych linii specjalnych, z których większość będzie kursowała co 20 minut.

Rzeszów

Miasto zbiera informacje o zapotrzebowaniu na węgiel

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa szacuje wstępnie liczbę gospodarstw domowych z Rzeszowa, które chcą zakupić węgiel po preferencyjnych cenach.

Rzeszów

Rzeszów wesprze ekologiczne ogrzewanie mieszkań

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa dostaną szansę na uzyskanie wsparcia m.in. do wymiany źródeł ciepła i systemów ogrzewania wody oraz uzupełniająco poprawę energochłonności mieszkań.

Reklama