Rzeszów - Wtorek, 08.07.2025
Reklama

5 miesięcy potrwa remont wiaduktu na DK94 w Krasnem. Umowa podpisana

Dodano: /

Wiadukt w miejscowości Krasne / fot. GDDKiA
Wiadukt w miejscowości Krasne / fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Krasne. Prace o wartości blisko 750 tys. zł zrealizuje wykona Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost. Wykonawca ma na to 5 miesięcy.

Wiadukt w Krasnem wybudowano w 2006 roku. Jego długość wynosi 14,64 m. W wyniku eksploatacji i działania czynników zewnętrznych uległ znacznym uszkodzeniom. Dlatego konieczny jest remont obiektu.

Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj. Zadaniem wykonawcy będzie w pierwszej kolejności opracowanie koncepcji technicznej i projektu wykonawczego, a następnie wykonanie robót budowlanych.

Reklama

W ramach prac przewidziano oczyszczenie kamiennych krawężników znajdujących się na obiekcie. Zakres inwestycji obejmuje również czyszczenie powierzchni, lokalną reprofilację przy użyciu zapraw PCC oraz odtworzenie zabezpieczeń antykorozyjnych betonu przyczółków, skrzydeł i dźwigarów. Prace obejmują także oczyszczenie istniejącego brukowania stożków i skarp wokół obiektu, demontaż dotychczasowego oraz wykonanie nowego spoinowania. Planowana jest wymiana 30% uszkodzonego umocnienia oraz uzupełnienie brukowania w rejonie schodów skarpowych.

Zadaniem wykonawcy remontu wiaduktu będzie również, m.in. czyszczenie krawężników i powierzchni, wykonanie nowego spoinowania, czyszczenie i malowanie balustrad, naprawa schodów, korytek ściekowych oraz wymiana uszkodzonych desek gzymsowych.

Remontem wiaduktu zajmie się wyłoniona w przetargu firma Przedsiębiorstwo Budowlane Stalmost. Wartość inwestycji to 749 zł. Prace mają trwać 5 miesięcy.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W sobotę w Rzeszowie utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów MPK

RZESZÓW. 1 czerwca w Rzeszowie po raz czwarty odbędzie Sparing na 10 km.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie koncepcji rozbudowy ścieżek biegowych na Bulwarach.

Rzeszów

Wieczór dziękczynienia z okazji 28. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Rzeszowie

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 31 maja w Katedrze.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego

RZESZÓW. Zgłoszenia przyjmowane będą do 28 czerwca 2019 r.

Rzeszów

Rzeszów Business Run 2019 pomoże 17-letniej Iwonie. Trwają zapisy do charytatywnego biegu

RZESZÓW. Wystartowały zapisy do 2. edycji sztafety Rzeszów Business Run 2019

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska rozpoczęła współpracę z Safran Aircraft Engines Poland

RZESZÓW. Dzięki porozumieniu studenci uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Rzeszów

Przystanek Trasy Czerwonej Nitki w Rzeszowie. Zagrają Lao Che i Baranovski

RZESZÓW. Już 15 czerwca 2019 r. o godzenie 14:00 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się kolejna edycja corocznego święta krwiodawstwa.

Rzeszów

VI edycja Kongresu Business Without Limits w czerwcu w G2A Arena

Kongres BWL odbędzie się w dniach 13-14 czerwca 2019 r. w G2A Arena Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa. 

Reklama